Konec ledového království. Připravte se na 12 °C

Dagmar Honsová, Meteopress
28. 1. 2013 11:13
Oteplovat se bude již od pondělí, obleva přijde i do hor

Česká republika - Zdá se, že se konečně zase trochu ohřejeme. Po mrazivém víkendu se totiž začne oteplovat, ve středu by tak rtuť teploměru mohla vystoupat až na +12 °C.

Společně s jarními teplotami přijde i obleva, a to dokonce i do hor, kde ale bude ještě v úterý sněžit.

Na začátku týdne nás pak ještě mohou zaskočit mrznoucí srážky a ledovka, ve večerních a ranních hodinách v pondělí a v úterý pak náledí.

Ještě v sobotu nás trápily oproti normálu výrazně podprůměrné teploty. Například v Praze tak naměřili o -12 °C méně.

Během noci na neděli se začalo zejména v Čechách výrazněji oteplovat a průměrná denní teplota byla v Praze podprůměrná už jen o -5 °C. A teploty porostou i tento týden.

Déšť i svěží vítr

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy se objeví občasné sněžení, ojediněle i srážky smíšené nebo mrznoucí.

Od západu můžeme během dne očekávat ustávání srážek, k večeru částečné ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty vystoupí většinou nad bod mrazu na -1 až +3 °C.

V úterý bude zataženo až oblačno, od západu pak bude postupně přicházet déšť, zpočátku to mohou být i srážky mrznoucí nebo smíšené, na horách sněhové.

Noční teploty se zastaví mezi +1 až -3 °C, na východě až kolem -5 °C. Denní teploty naměříme mezi 2 až 6 °C, na východě ojediněle chladněji.

Naši pocitovou teplotu bude snižovat o -2 °C čerstvý západní až jihozápadní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Ve středu bude převážně oblačno, místy se objeví občasný déšť. Noční teploty zůstanou většinou nad bodem mrazu mezi 4 až 0 °C, denní teploty povyskočí na 8 až 12 °C, na severovýchodě bude kolem 6 °C.

I nadále bude foukat čerstvý jihozápadní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Také konec pracovního týdne přinese převážně oblačno až zataženo, místy  s deštěm. Noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C, ty odpolední pak stoupnou na 4 až 9 °C.

První únorový víkend nás pak zřejmě zase čeká ochlazení, tentokrát však mírnější. Odpolední teploty tak nepřerostou +5 °C.

Postel, kostel i bar celé z ledu. Podívejte se:

 

Právě se děje

Další zprávy