Konec cyklistů v Praze, kulomet do každé rodiny. Exšéf Sazky Hušák chce do Senátu

Domácí Domácí
17. 8. 2016 12:39
Bývalý šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák se rozhodl kandidovat za Nezávislé do Senátu v Praze 6, kde žije. Na svém webu zveřejnil razantní politický program. Hlásá v něm, že by rozdal kulomet do každé rodiny, místo zelených ostrůvků by dal raději všude asfalt a beton, zakázal by vjezd cyklistům do Prahy. Svým voličům rovněž slibuje, že zajistí minimální důchod 15 tisíc.
Aleš Hušák.
Aleš Hušák. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Někdejší šéf Sazky Aleš Hušák se za Nezávislé rozhodl kandidovat do senátních voleb na Praze 6. Radikální politický program a důvody, proč kandiduje, představil na svém webu.

Hned v úvodu sděluje, že Senát je podle něj instituce k ničemu a je jen zbytečný přívěsek Poslanecké sněmovny – "luxusní pro pasažéry, nepotřebný pro všechny ostatní," míní.

V sedmnácti bodech popisuje své politické záměry. A své voliče ujišťuje, že on chce být na rozdíl od všech protikandidátů upřímný a že bude bojovat proti předstírané politické korektnosti.

Hušák se ve svém programu neomezuje jen na lokální problémy, spíš naopak. Ostře vystupuje i proti Evropské unii. Soudí, že EU by měla být zničena. Navrhl by i referendum za vystoupení z EU a politikům, kteří by odsouhlasili evropské migrační kvóty, by dal na starosti se postarat o jednu uprchlickou rodinu.

I když se Hušák hájí, že je pacifista, tak by dal do každé rodiny jeden kulomet. "Soudě dle vyjádření mainstreamových médií, že se nás chystá obsadit Rusko, nemohu spoléhat na českou operetní armádu, která dnes slouží pouze pro zahraniční koloniální mise. Je tedy nutné vyzbrojit naše obyvatelstvo a cvičit ho proti zákeřným ruským zájmům," zdůvodňuje.

Navrhoval by také vypovědět všechny smlouvy ohledně ochrany životního prostředí a je i proti zeleným ostrůvkům ve městě. "Přeji si asfalt a beton," píše Hušák. Zakázal by i cyklistům jezdit po Praze, kromě přesně vymezených tras. Podle něj ohrožují nejen svůj život, ale i životy dalších účastníků provozu.

Zrušil by i státní příspěvky neziskovým organizacím nebo charitám. "Vzbuzuje to podezření z korupce," tvrdí. Radost by udělal i některým řidičům, zasadil by se o zrušení veškerých rychlostních limitů na dálnicích.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy