Koně Převalského odletěli do Mongolska, země svých prapředků

Koně Převalského odletěli do Mongolska, země svých prapředků
Už je vezou? Za chvíli, teta.
Armádní letoun CASA C-295M čeká na 24. základně dopravního letectva Armády ČR.
Zoo Praha jím do mongolských stepí přepraví čtyři koně Převalského.
Podílí se tím na světově unikátním projektu záchrany posledního divokého koně žijícího ve volné přírodě.
Foto: Jan Langer
Pavel Baroch, Jan Langer
14. 6. 2011 16:55

Z Prahy ve středu odletěli na dlouhou pouť do Mongolska čtyři koně Převalského. Pražská zoologická zahrada je u příležitosti svého 80. výročí založení vrací do země svých prapředků, kde byli původně málem vyhubeni. Právě Zoo Praha má podstatnou zásluhu na tom, že byl tento poslední divoký kůň na Zemi zachráněn a v minulých letech se znovu začal vracet do volné přírody. Je to ale vůbec poprvé, co Češi vysílají vlastní transport Převaláků do Mongolska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy