Končí pátrací mise po Peroutkově článku. Nic se nenašlo

Foto: Aktuálně.cz
Domácí Domácí
30. 6. 2015 19:00
Prohlédněte si, jak Pražský hrad neúspěšně hledal článek Hitler je gentleman.

Praha - Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček měl do konce června za úkol najít článek Hitler byl gentleman. Ten podle prezidenta Miloše Zemana napsal prvorepublikový novinář Ferdinand Peroutka.

Článek, který prezident označil za důkaz selhání intelektuálů před druhou světovou válkou, se najít nepodařilo. Podle historiků vůbec neexistuje. Vnučka Ferdinanda Peroutky podala na stát za Zemanovy výroky o svém dědečkovi žalobu. Žádá po prezidentovi omluvu.

Pondělní nález časopisu Přítomnost s Peroutkovým článkem se ukázal jako falzifikát.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy