Volební kvíz: Koho volit v Praze? Zjistěte, která strana je blízká vašim názorům

Radek Bartoníček Grafika Pavel Švec Radek Bartoníček, Grafika, Pavel Švec
Aktualizováno 18. 9. 2022 14:52
Už víte, komu dáte v nadcházejících komunálních volbách v Praze svůj hlas? S rozhodováním může pomoci kvíz Aktuálně.cz. Stačí odpovědět na pětačtyřicet otázek a zjistíte, s kterým uskupením se vaše názory nejvíce shodují. Osloveny byly všechny strany. Za práva zvířat, DSZ; Švýcarská demokracie; Volte Pravý Blok ani po opakovaných prosbách odpovědi neposkytly. Volby se konají 23. a 24. září 2022.
Volby 2022 přehledně. Rozhovory s lídry, předvolební analýzy či grafické návody
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Ze soudu o Čapím hnízdu se omluvila finanční ředitelka Agrofertu Procházková

Finanční ředitelka holdingu Agrofert Petra Procházková ve čtvrtek u hlavního líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo nevypovídala. Z jednání se omluvila kvůli zdravotním důvodům. K soudu dnes nedorazil ani bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který v kauze čelí spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou obžalobě z dotačního podvodu. Podle právníka někdejšího předsedy vlády Eduardy Bruny je Procházková vzhledem ke svému postavení v Agrofertu klíčovým svědkem.

"I ostatní dnešní svědci jsou důležití, ale paní Procházková je naprosto klíčový svědek," uvedl Bruna. Spolu s finanční ředitelkou Agrofertu měla ve čtvrtek ráno vypovídat také reklamní a marketingová specialistka Tereza Svěráková, ani ta ale k soudu nepřišla. Soudce Jan Šott proto jednání přerušil, bude pokračovat až dalšími svědky, mezi kterými je například autor podoby farmy u Olbramovic na Benešovsku, architekt Jiří Javůrek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy