Kobra zabránila daňovým únikům za 200 milionů

ČTK ČTK
22. 10. 2014 14:55
Obvinění chtěli fiktivními obchody s elektronikou údajně zkrátit daň z přidané hodnoty o více než 200 milionů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Protikorupční policie obvinila pět firem a osm lidí, že fiktivními obchody s elektronikou chtěli údajně zkrátit DPH o více než 200 milionů korun.

Mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej řekl, že obvinění chtěli fiktivními obchody s elektronikou údajně zkrátit daň z přidané hodnoty o více než 200 milionů. Zadrženým hrozí v případě prokázání viny až desetileté vězení.

Podle kriminalistů chtěli obvinění na území Evropské unie fiktivně obchodovat s tablety a telefony. "Pracovníkům finanční správy se podařilo zastavit podezřelé obchodní transakce, které měly vést k získání finančních prostředků ve formě neoprávněně vyplacených nadměrných odpočtů," uvedl mluvčí.

Protikorupční policie proto minulý týden zasahovala společně s pracovníky Finanční správy ČR v Moravskoslezském kraji, v Praze, na Plzeňsku a na Liberecku. Sedm z osmi zadržených a následně obviněných lidí skončilo ve vazbě.

Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy