reklama
 
 

Koalici na Praze 6 nedobrovolně opouští dva zelení, zastupitelé odvolali místostarostku a radního

Aktualizováno 27. 11. 2015 19:50
Koalici v Praze 6 nedobrovolně opustili radní za Stranu zelených. Zastupitelstvo v pátek odvolalo místostarostku Petru Kolínskou a radního Antonína Nechvátala (oba SZ). Starosta Praha 6 Ondřej Kolář (TOP 09) uvedl, že rozhodla dlouhodobá nespokojenost s prací radních za Stranu zelených. Kolínská tvrdí, že jde pouze o zástupné důvody. Nečekaný krok si vysvětluje spíše tím, že se blížily rozhodnutí v oblasti hospodaření městské části, při kterých by zelení zřejmě byli na obtíž.

Praha - Koalici v Praze 6 nedobrovolně opustili radní za Stranu zelených. Zastupitelstvo v pátek odvolalo místostarostku Petru Kolínskou a radního Antonína Nechvátala (oba SZ).

Nahradili je Libor Bezděk (STAN) a Zdeněk Hořánek (ANO), informovala mluvčí Prahy 6 Edita Valentová. Koalice TOP 09, ANO, STAN a KDU-ČSL se kvůli nespokojenosti rozhodla dál vládnout bez zelených. Stále má většinu v zastupitelstvu.

Bouřlivé schůze se zúčastnila řada občanů, kteří s odchodem zelených nesouhlasí.

"Koaliční partneři v čele s TOP 09 se rozhodli spolupráci s třetím nejsilnějším klubem ukončit, a to bez předchozího jednání o výhradách k naší práci," uvedla odvolaná místostarostka Kolínská.

"Nečekaný krok si vysvětlujeme tak, že se chystají rozhodnutí v oblasti hospodaření, u kterých by zelení byli na obtíž," doplnila.

Nespokojenost s prácí radních

"Tím, že někdo dostane nějaké procento hlasů ve volbách, nevzniká automaticky nárok na místa v radě. Je to o dohodě, ne o právu," komentoval starosta Kolář (TOP 09). Důvody nechtěl při jednání zastupitelů rozebírat.

"Důvody jsou jasné, nebudu je tady rozpitvávat. Je to dlouhodobá nespokojenost s prací radních za Stranu zelených," uvedl.

"Rozhodli jsme se tak s ne úplně lehkým srdcem, ale to rozhodnutí bylo jednomyslné," doplnil.

Změna ve vedení radnice zároveň přinese změnu v rozdělení gescí. O těch bude rozhodovat rada městské části na svém mimořádném jednání v pondělí 30. listopadu.

Volby v šesté městské části vyhrála TOP 09 před ANO. Třetí příčku se stejným počtem mandátů obsadila SZ a ODS. Čtyřčlenná koalice bude mít v zastupitelstvu 26 mandátů z celkových 45 křesel, předchozí svazek měl převahu 32 hlasů.

autor: ČTK | 27. 11. 2015 16:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama