Duka podpořil kněze Piťhu, na kterého podala trestní oznámení ženská lobby

ČTK ČTK
13. 10. 2018 12:43
Katolického kněze Petra Piťhu, na kterého podala za jeho výroky o Istanbulské úmluvě trestní oznámení Česká ženská lobby (ČŽL), podpořil kardinál Dominik Duka. Podle něj se na odmítavém stanovisku biskupů k úmluvě nic nemění. Na svém webu o tom informovala Česká biskupská konference. O přijetí Istanbulské úmluvy, která bojuje proti nejrůznějším formám násilí na ženách, by měli hlasovat poslanci. Piťha úmluvu zkritizoval ve svém svatováclavském kázání a důrazně se postavil proti jejímu přijetí. Podle něj by v Česku vedla k přijetí "dokonale zvrácených zákonů" proti tradiční rodině, dokumentu vytkl i řadu dalších věcí. ČŽL na kněze podala trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy.
Dominik Duka.
Dominik Duka. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 54 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy