Klipy Nemyslíš, zaplatíš! skončí. Stát na ně nemá práva

Domácí Domácí
17. 9. 2010 11:15
Za sedm klipů zaplatilo ministerstvo dopravy 27 milionů korun
Foto: Jiří Hloušek

Praha - Ministerstvo dopravy při kontrole zjistilo, že nemá licenci na další používání klipů ke kampani Nemyslíš, zaplatíš! a podle Mladé Fronty Dnes je tak bude muset přestat používat v televizi i na internetu.

Výroba sedmi reklamních spotů, které režíroval Filip Renč, přitom stála 27 milionů korun.

Prodloužení licence o jeden rok by ministerstvo stálo více než milion korun. Agentura, která klipy vyráběla nabízí i možnost odkoupit licenci za čtyři miliony.

Nejvíce peněz by podle MF Dnes dostal režisér Filip Renč. Ten navíc kampaň poškodil tím, když podle policie způsobil nehodu, od které ujel. On sám to však popírá.

"Pokud bychom chtěli klipy nadále používat, museli bychom za ně zase draze zaplatit. A to nechceme," sdělil deníku náměstek ministra dopravy Radek Šmerda.

Tým kolem nového ministra dopravy navíc považuje za absurdní, že jeho předchůdci nedokázali za tak vysokou částku získat doživotní práva na používání materiálu.

Smlouvu na výrobu sedmi reklamních spotů podepsal v roce 2008 tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček. I Filip Renč tehdy pracoval pro ODS. Podle něj ale klipy předražené nejsou. Jak je možné, že úřad nemá k jeho klipům licenci, podle MF Dnes netuší.

 

Právě se děje

Další zprávy