Klinika den po útoku: Lidé pomáhají s obnovou, podívat se přišli i politici

Foto: Adéla Skoupá
Adéla Skoupá Adéla Skoupá
7. 2. 2016 21:05
Autonomní sociální centrum Klinika se vzpamatovává ze sobotního útoku dvacetičlenné maskované skupiny, která vysklila několik oken kameny, dovnitř hodila světlice, které zapálily závěsy a pohovku. Uvnitř bylo tou dobou dvacet lidí, jednomu z nich ošetřili záchranáři rozbitou hlavu.

Praha - Žižkovské sociální centrum Klinika, které pomáhá uprchlíkům, napadla po sobotních demonstracích asi dvacetičlenná maskovaná skupina. Vysklila několik oken kameny, dovnitř hodila světlice, které zapálily závěsy a pohovku. Uvnitř bylo tou dobou dvacet lidí, jednomu z nich ošetřili záchranáři rozbitou hlavu.

Aktivisté útočníky kvůli tmě a dýmu neviděli, jsou ale toho názoru, že se jednalo o stejnou skupinku, která napadla průvod "Solidarity bez hranic" kousek od Malostranského náměstí. Policie zatím po útočnících pátrá.

Aktivisté svolali na nedělní odpoledne setkání na podporu sociálního centra. Kromě primátorky Adriany Krnáčové nebo ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera dorazil například i filozof Miroslav Petříček. "Přišel jsem sem, abych se nestal emigrantem, nebo abych tady nemusel chodit s nějakou hvězdou a nebyl přinucen vycestovat. Myslím si, že je to skandál celého státu, teď už jen můžeme vypočítávat věci, které se měly udělat dávno a neudělaly. Parlament měl dávno přinést nějaké usnesení o tom, že takové věci se nedělají, je třeba to zabrzdit nebo něco takového," hodnotí útok filozof. 

 

Právě se děje

Další zprávy