Fotky: Naděje pro Kliniku. Kulturní centrum na Žižkově funguje rok a doufá v dohodu se státem

Fotky: Naděje pro Kliniku. Kulturní centrum na Žižkově funguje rok a doufá v dohodu se státem
Autonomní sociální centrum Klinika představilo svou činnost za uplynulý rok.
Nemá žádný rozpočet ani žádného ředitele. O chod Kliniky se stará kolegium asi dvaceti lidí.
Na tiskovou konferenci právě donesli výroční zprávu za loňský rok. Je tam vše, co se povedlo, i něco z toho, co nefunguje.
Mají vodu a elektřinu. Jednají se státem o prodloužení legálního pobytu na další rok.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
18. 2. 2016 16:10
Zasquatování bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově vyvolalo zásah policie i demonstrace na její podporu. Po roce nezávislé sociální centrum funguje a doufá v prodloužení smlouvy se státem.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Hamáček pověřil velvyslance v USA a v Rusku, aby nabídli jako místo možného setkání Bidena s Putinem Prahu. Vše je podle něj na začátku

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

České dráhy si u tří bank otevřely rámcové úvěry za 8,5 miliardy korun

České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. České dráhy loni kvůli pandemii jen na tržbách ztratily více než čtyři miliardy korun.

Dopravce se na úvěrech dohodl s Raiffeisenbank, UniCredit Bank a VÚB.

"O více než čtyři miliardy nižší tržby v roce 2020 a další propad příjmů z přepravy cestujících v důsledku současných protiepidemických opatření způsobily, že České dráhy mají méně peněz na investice do svého rozvoje. A přesto, že realizujeme úspory, kde se dá, na nákup techniky ani na rozvoj zázemí pro její údržbu rezignovat nemůžeme. Ve smlouvách s kraji a státem jsme slíbili nové vlaky a tento závazek splníme. Je to investice do budoucnosti," uvedl šéf Českých drah Ivan Bednárik. Podle něj je společnost podle všech ekonomických ukazatelů i přes ztráty nadále silná a spolehlivá firma se zdravým zadlužením.

Zdroj: ČTK
Další zprávy