Klausův institut se prohlásil za vítěze voleb. Z poražených havlistů se brzy stanou trumpisté, tvrdí

Domácí Domácí
9. 11. 2016 14:20
Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách okomentoval i institut bývalého českého prezidenta Václava Klause. Podle něj je triumf republikánského kandidáta vítězstvím pro Ameriku, Evropu i Česko. Je to podle nich také důkaz, že byl poražen svět politické korektnosti, přetvářky i svět smiřující se s úpadkem Západu. Za jednoho z vítězů institut překvapivě prohlásil sám sebe.
Václav Klaus.
Václav Klaus. | Foto: ČTK

Praha – Institut Václava Klause přivítal vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách. "Jsme přesvědčeni, že je to dobře pro Ameriku, pro Evropu a celý Západ, i pro Českou republiku," píší na svých stránkách.

Vítězství Trumpa je podle prohlášení i vítězstvím institutu. "Troufáme si říci, že v amerických prezidentských volbách zvítězil i Institut Václava Klause a jsme na to pyšní," stojí v prohlášení.

Trumpův triumf je podle jejich prohlášení kruté zúčtování s prezidentem Obamou a jeho politikou. Podle institutu byl poražen svět politické korektnosti, přetvářky i svět smiřující se s úpadkem Západu.

"Byla poražena i řada lidí u nás," dodávají. Zdůrazňují, že byl poražen politický směr, který u nás představují "havlisté". "Očekáváme však, že to nebude dlouho trvat a že mnozí z nich se stanou oddanými trumpisty," dodávají. Po Brexitu a zvolení Trumpa institut očekává řetězovou reakci v evropských zemích.

 

Právě se děje

Další zprávy