reklama
 
 

Klaus: Zůstávám v Praze, s Livií do Bratislavy neodjedu

18. 10. 2013 20:40
Bývalý prezident Václav Klaus zůstane v Praze, kde bude pracovat

Havlíčkův Brod/Praha - Až se manželka bývalého prezidenta Václava Klause Livia ujme funkce velvyslankyně v Bratislavě, exprezident s ní na Slovensku bydlet nebude. Novinářům dnes řekl, že zůstane v Praze.

Klausová už získala souhlas hostitelské země stát se rezidentní velvyslankyní, termín jejího odjezdu do Bratislavy ale zatím není znám.

Slovenská média spekulovala o termínu odjezdu do 28. října, není to však reálné a Klausová se funkce ujme později.

Nyní se na roli velvyslankyně připravuje v Černínském paláci. Slovenského souhlasu pro diplomatické působení si Klausová velmi cení.

Klaus bude určitě nadále žít v Praze, kde prý má spoustu úkolů. Řekl to novinářům na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě, kde podepisoval svou novou knihu Česká republika na rozcestí: Čas rozhodnutí.

Klaus: Měla pocit, že 24 let dělala jen manželku

"Nepochybně se tam občas za ní zajedu podívat. Já jí to velmi přeji. Ona měla pocit, že posledních 24 let dělala pouze manželku, takže se teď do toho vrhla s plným elánem, až mě překvapila, jak se té přípravě intenzivně věnuje," řekl Klaus.

Exprezident působí v Institutu Václava Klause, který byl založen loni.

Institut uvádí, že je koncipován jako liberálně-konzervativní think tank s výzkumnou studijní činností, semináři, konferencemi a dalšími akcemi a programy pro odbornou i širokou veřejnost.

Klausová se funkce velvyslankyně ujme v okamžiku, kdy předá pověřovací listiny slovenskému prezidentovi Ivanu Gašparovičovi. Jako velvyslankyně bude mít významnější pozici než má v současnosti její manžel.

Klausovou na Slovensko prosadil prezident Miloš Zeman. Spekuluje se o tom, že to bylo za její podporu v Zemanově prezidentské kampani, během níž byl nakonec jeho nejvážnějším soupeřem šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Klausová v té době prohlásila, že by nechtěla jako první dámu Therese Schwarzenbergovou, jelikož neumí česky. Sklidila za to kritiku nejen od příznivců Schwarzenberga.

autor: ČTK | 18. 10. 2013 20:40

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama