Klaus: Zeman bude znovu kandidovat. Nemá smysl jít proti němu

ČTK ČTK
8. 3. 2016 16:39
Bývalému prezidentovi Václavu Klausovi připadá "bezpředmětné", aby se pokoušel o kandidaturu na příštího prezidenta proto, že se současná hlava státu Miloš Zeman bude podle Klause znovu kandidovat. Klaus to dnes řekl v rozhovoru pro ČTK. Bývalé politické oponenty Klause a Zemana v poslední době několik témat spojuje. Tím nejvýraznějším je odpor k migraci.
Václav Klaus a Miloš Zeman
Václav Klaus a Miloš Zeman | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Klaus to dnes řekl v rozhovoru pro ČTK.

"Podle mého názoru prezident Zeman bude kandidovat ve druhém volebním období a zdůrazňuji, že to nemám z jeho osobního výroku, který by mi sdělil, aby nebyla mýlka. Ale z jeho chování tak dedukuji. A proto se mi zdá naprosto bezpředmětné, aby se někdo jiný pokoušel o prezidentskou volbu," řekl bývalý prezident na otázku, zda bude zvažovat svou vlastní kandidaturu.

V minulosti se hovořilo o tom, že by se mohl opět o prezidentskou funkci ucházet.

Na otázku, zda Zeman má podle jeho názoru silnou voličskou podporu, Klaus odpověděl: "To myslím, že při beznaději na naší politické scéně má, a v tomto smyslu si ji zaslouží."

Klaus byl hlavou Česka deset let, ve funkci ho poté vystřídal jako poprvé přímo volený prezident Zeman. O víkendu Zeman při oslavě svého tříletého působení na Pražském hradě svým příznivcům řekl, že se na Hradě možná ještě několikrát potkají. Podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka to byl jasný vzkaz o tom, že Zeman o možnosti znovuzvolení velmi intenzivně přemýšlí.

Bývalé politické oponenty Klause a Zemana v poslední době několik témat spojuje. Tím nejvýraznějším je odpor k migraci.

 

Právě se děje

Další zprávy