Klaus mladší bude poradcem Petra Fialy pro školství

ČTK ČTK
21. 3. 2014 7:08
Členem ODS se syn bývalého prezidenta Václava Klause zatím stát nehodlá.
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší. | Foto: ČTK

Praha - Václav Klaus mladší se stane poradcem pro školství ve stínové vládě, kterou sestavuje lídr ODS Petr Fiala. Informaci, kterou v pondělí přinesl deník Insider, potvrdil Klaus MF Dnes i Hospodářským novinám (HN).

Členem ODS se ale zatím syn bývalého prezidenta Václava Klause stát nehodlá.

Klaus chce pro oblast školství představit oponentní program vůči současnému vládnímu programu. Ten označuje za "urážku rodičů i učitelů". Je podle něj naprosto nekonkrétní. "Na všechno se má udělat komise nebo přijmout zákon, ale neříká se jaký," řekl Klaus Hospodářským novinám.

MF Dnes ovšem upozorňuje, že označení Klausovy funkce bude odborný mluvčí pro školství, nikoliv stínový ministr školství. ODS má totiž jen 15 poslanců a není zdaleka hlavní opoziční stranou. "Měl jsem tisíc jedna důvodů to odmítnout. Asi je v tom jistý prvek donkichotismu. Že to nepřinese zisk a slávu, minimálně v dohledném horizontu, s tím jsem smířený," uvedl Klaus.

Klaus v roce 1993 nastoupil jako učitel na poloviční úvazek na soukromé gymnázium PORG. O pět let později se stal jeho šéfem. Letos v lednu po 16 letech rezignoval, protože se nedohodl s předsedou správní rady školy, hlavním sponzorem a bývalým šéfem společnosti ČEZ Martinem Romanem.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy