Klaus: Lidem se líbí knihovna jen na protest proti mně

bar
22. 4. 2008 18:15
Prezident obvinil Kaplického, že je arogantní
Pohled z výšky.
Pohled z výšky. | Foto: Future Systems

Praha - Václav Klaus si myslí, že mnohým lidem se líbí návrh nové Národní knihovny jenom proto, aby tím vyjádřili protest proti jeho osobě.

"Trochu podezírám část zastánců Kaplického návrhu, že ji obhajují nikoli z lásky k tomuto bizarnímu návrhu, ale z nelásky k Václavu Klausovi, což je v kontextu toho, co nám může vzniknout v centru Prahy, strašná škoda," řekl Klaus v rozhovoru pro časopis Grand Biblio, jehož přepis zveřejnil prezident na svých osobních internetových stránkách.

Klaus zopakoval svůj názor na knihovnu, který vyjádřil poprvé před rokem, když se přirovnal k protitemelínským aktivistům.

"Podobně jako protijaderní aktivisté u Temelína jsem ochoten přivazovat se a vlastním tělem bránit, aby Národní knihovna v takové podobě na Letné byla," uvedl Klaus vloni.

Kaplický je arogantní

Letos svou kritiku ještě přitvrdil. "To, že se mi návrh knihovny zásadně a absolutně nelíbí, nijak nezakrývám a dost dobře nechápu, že někdo může mít názor opačný," řekl Klaus, který ostře zaútočil i na Jana Kaplického, autora letenské "chobotnice".

"Něco úplně jiného je dnes a denně předváděná ambicióznost a arogance pana Kaplického, proti kterým je moje chování, za které bývám kritizován, téměř nevinné," prohlásil Klaus.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy