Klára Mauerová píše z vazby: Nechci už odpovídat

Eliška Bártová Eliška Bártová
28. 9. 2007 11:14
Média zašla daleko, píše žena obviněná z týrání
Klára Mauerová přichází k soudu, který rozhodoval, komu budou svěřeny její děti.
Klára Mauerová přichází k soudu, který rozhodoval, komu budou svěřeny její děti. | Foto: Aktuálně.cz, Ludvík Hradílek

Praha - Klára Mauerová, matka dvou synů a žena obviněná z jejich týrání, se po delší době rozhodla zveřejnit svůj postoj na vývoj svého případu.

Dopis, s jehož zveřejněním na stránkách Aktuálně.cz souhlasila, napsala poté, co slíbila redakci zodpovědět některé otázky, které se týkají takzvané kauzy Kuřim a toho, jak ona sama vyšetřování prožívá. Policie ji viní z týraní svých dvou synů.

Otázky Aktuálně.cz si můžete přečíst ZDE

Když ji minulý týden redakce Aktuálně.cz do vazby otázky posílala, byla Klára Mauerová rozhodnuta vyvrátit spekulace, které se o jejím případu, v němž je obviněna spolu se sestrou Kateřinou, množí.

V neděli se pustila do psaní, ale nakonec místo odpovědí poslala vlastnoručně psané prohlášení, ve kterém apeluje na média a kritizuje, jak o celé záležitosti informují.

"Velmi jsem přemýšlela nad Vašimi otázkami a věřte mi, že nedovedu pochopit, proč by měla být veřejnost informována o mém smutném případu," vysvětluje v úvodu.

Faksimile dopisu, který poslala Klára Mauerová redakci Aktuálně.cz
Faksimile dopisu, který poslala Klára Mauerová redakci Aktuálně.cz | Foto: Aktuálně.cz

"Se zveřejněnými zprávami o pornografii zašla média už příliš daleko," píše dále. "Dáváte mým dětem nálepku, že je matka propůjčovala k nechutným natáčením, vymýšlíte různé příběhy, nepodložené zprávy vydáváte za fakta zjištěné policií při vyšetřování."

Celý dopis Kláry Mauerové si můžete přečíst ZDE

V dopise chybí jakékoli vysvětlení, proč tedy své syny svazovala a zavírala ve sklepě. Policie se kloní k názoru, že šlo o poněkud zvláštní výchovné praktiky.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 31 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy