reklama
 
 

Klára Mauerová píše z vazby: Nechci už odpovídat

28. 9. 2007 11:14
Média zašla daleko, píše žena obviněná z týrání

Praha - Klára Mauerová, matka dvou synů a žena obviněná z jejich týrání, se po delší době rozhodla zveřejnit svůj postoj na vývoj svého případu.

Dopis, s jehož zveřejněním na stránkách Aktuálně.cz souhlasila, napsala poté, co slíbila redakci zodpovědět některé otázky, které se týkají takzvané kauzy Kuřim a toho, jak ona sama vyšetřování prožívá. Policie ji viní z týraní svých dvou synů.

Otázky Aktuálně.cz si můžete přečíst ZDE

Když ji minulý týden redakce Aktuálně.cz do vazby otázky posílala, byla Klára Mauerová rozhodnuta vyvrátit spekulace, které se o jejím případu, v němž je obviněna spolu se sestrou Kateřinou, množí.

V neděli se pustila do psaní, ale nakonec místo odpovědí poslala vlastnoručně psané prohlášení, ve kterém apeluje na média a kritizuje, jak o celé záležitosti informují.

"Velmi jsem přemýšlela nad Vašimi otázkami a věřte mi, že nedovedu pochopit, proč by měla být veřejnost informována o mém smutném případu," vysvětluje v úvodu.

"Se zveřejněnými zprávami o pornografii zašla média už příliš daleko," píše dále. "Dáváte mým dětem nálepku, že je matka propůjčovala k nechutným natáčením, vymýšlíte různé příběhy, nepodložené zprávy vydáváte za fakta zjištěné policií při vyšetřování."

Celý dopis Kláry Mauerové si můžete přečíst ZDE

V dopise chybí jakékoli vysvětlení, proč tedy své syny svazovala a zavírala ve sklepě. Policie se kloní k názoru, že šlo o poněkud zvláštní výchovné praktiky.

autor: Eliška Bártová | 28. 9. 2007 11:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama