Kellnerova PPF půjčuje J&T v přepočtu miliardy

Sabina Slonková, Zdeněk John
16. 10. 2012 15:10
Akce má pomoci J finančně vyztužit některá aktiva kontrolovaná slovenskou skupinou

Praha - Čeští a slovenští miliardáři si mezi sebou občas přátelsky půjčují rychlé peníze na nečekané a výhodné akvizice, ale okolnosti úvěru dojednávaného mezi J&T a PPF v posledních dnech jsou jiné.

Slovenská investiční skupina J&T si půjčuje od Kellnerovy PPF částku ve stamilionech eur.

Akce domlouvaná mezi Patrikem Tkáčem a Petrem Kellnerem má pomoci J&T finančně vyztužit některá aktiva kontrolovaná slovenskou skupinou.

J&T podle zjištění Insideru původně požadovala od PPF 800 milionů eur, v přepočtu zhruba 20 miliard korun. Kellner dal najevo, že je ochoten půjčit mnohem méně, podle neoficiálních informací méně než třetinu této částky. Půjčka má být jištěná směnkami.

Podle informací Insideru podobně pomohl J&T i další z velkých hráčů středoevropského trhu, česko-slovenská Penta, ale ta na přímý dotaz označila zprávy o úvěru za nepravdivé.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč si J&T půjčuje? A čeho je Kellnerova obří půjčka předzvěstí?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy