Šéf gymnázia drtivě vede. Když vyhraji, předám školu a budu senátor naplno, říká Jiří Růžička

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
8. 10. 2016 16:30
Známý ředitel pražského gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička (TOP 09), který nyní drtivě vede jako kandidát do Senátu za Prahu 6 s více jak čtyřiceti procenty, se po případném vítězství vzdá místa ředitele. "Zcela určitě je ale moje prozatímní vedení také zapříčiněno tím, že TOP 09 má silnou pozici v Praze a ve větších městech," říká Růžička s tím, že výsledky celé strany budou za rok v parlamentních volbách úplně jiné. "V těch volbách bude situace značně odlišná. Doběhne období celé vlády a rozpory mezi vládními stranami jsou dost velké," dodává.
Jiří Růžička ve volebním štábu TOP 09.
Jiří Růžička ve volebním štábu TOP 09. | Foto: Milan Bureš

Zatím jste ve značném vedení a máte přes čtyřicet procent hlasů. Čekal jste takový náskok?

Řeknu to takto, jsem spokojen, nadšen bych byl, kdyby to bylo padesát procent a zklamán, kdyby to bylo jinak. Ale ještě nás bude čekat druhé kolo. Zcela určitě je ale moje prozatímní vedení také zapříčiněno tím, že TOP 09 má silnou pozici v Praze a ve větších městech.

Pokud se stanete senátorem…

Dopředu se hlásím k tomu, že se chci nejvíce věnovat vzdělávání, protože jej považuji za nejdůležitější investici do budoucnosti. Ale velmi dobře vím, že senátor se musí věnovat úplně všemu od problematiky očkování až po manželství homosexuálů.

Vzdáte se svého postu ve škole, když půjdete do Senátu?

Školu do roka a půl někomu slušně předám. A vrátím se k tomu případně až po Senátu.

TOP 09 má zatím 3,5 procenta hlasů. Nemáte pocit, že vaše strana značně prohrává?

Je to pravděpodobně výsledek toho, že současná vláda přes všechny rozpory žije, vládne v době, kdy se republice daří. Není nezaměstnanost, lidé se mají poměrně slušně a zaměňují komunální politiku s celostátní. Takže se to aktuálně také projevilo.

Nemáte obavy kvůli současným výsledkům o volby do Sněmovny, které budou za rok?

V těch volbách bude situace značně odlišná. Doběhne období celé vlády a rozpory mezi vládními stranami jsou dost velké. Jdou hodně proti sobě a vím, že se to značně v těch volbách projeví.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy