Kdo může nahradit Prymulu na postu ministra zdravotnictví? Tato jména jsou ve hře

Domácí Domácí
Aktualizováno 25. 10. 2020 8:52
Premiér Andrej Babiš navrhl prezidentovi odvolání nynějšího ministra zdravotnictví Romana Prymuly a současně mu předložil životopis nového kandidáta. Jméno Prymulova nástupce ale odmítl zveřejnit. Média proto již od pátku spekulují, o koho se jedná. Tady je přehled možných kandidátů na nového ministra zdravotnictví, pokud Roman Prymula vyslyší výzvu premiéra k rezignaci.
Foto: ČTK

Jan Blatný

Informaci, že by Prymulovým nástupcem mohl být náměstek Fakultní nemocnice Brno Jan Blatný, přinesl jako první server Lidovky.cz. Tomu, že by se mohlo jednat právě o Blatného, nasvědčuje i páteční schůzka, která proběhla mezi ním a premiérem Andrejem Babišem na Úřadu vlády. Blatný, jehož jméno se při debatách o novém ministrovi nejvíce skloňuje, důvody schůzky nechtěl komentovat.

"Doufám, že se mu bude líbit. Je to člověk, který má bohaté zkušenosti ve zdravotnictví," prohlásil po setkání s prezidentem Milošem Zemanem o novém kandidátovi na ministra zdravotnictví premiér Babiš. Podle zdroje deníku MF Dnes měl Blatného do funkce navrhnout jeho nadřízený, ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba.

"Nevím, jestli se to dá nazývat jako nabídka, ale vím, že ta konzultace proběhla," uvedl Štěrba v sobotu pro Českou televizi na otázku, zda Blatný dostal nabídku na řízení ministerstva zdravotnictví. Dodal, že předpokládá, že by Blatný možnost stát se ministrem přijal.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy