Kdo je kdo v kauze Rath: Kottovi, stavaři i podnikatelé

Domácí Domácí, Vojtěch Blažek
7. 4. 2015 16:27
Soud vynesl rozsudky v případu bývalého poslance ČSSD a hejtmana Davida Ratha. Verdikty se týkají jedenácti lidí - kromě Ratha ještě bývalého poslance Petra Kotta a jeho ženy Kateřiny Kottové, dříve Pancové, které žalobce označil jako hlavní organizátory korupce při středočeských krajských zakázkách.

Praha - Soud vynesl rozsudky v případu bývalého poslance ČSSD a hejtmana Davida Ratha. Verdikty se týkají jedenácti lidí - kromě Ratha ještě bývalého poslance Petra Kotta a jeho ženy Kateřiny Kottové, dříve Pancové, které žalobce označil jako hlavní organizátory korupce při středočeských krajských zakázkách.

Kromě nich jsou mezi nepravomocně odsouzenými manažeři firem nebo podnikatelka a korunní svědkyně Ivana Salačová. Nejvyšší trest dostal Rath - 8,5 roku a propadnutí majetku. Manželé Kottovi byli odsouzeni k 7,5 roku vězení a propadnutí majetku, Salačová má podmínku.

Podívejte se na profily všech lidí, kteří v korupční kauze figurují.

Foto: Ludvík Hradilek

Pavel Drážďanský

Pavel Drážďanský (na fotce vlevo) dostal 5 let vězení nepodmíněně a propadne mu majetek ve výši 2,5 milionu korun. Zároveň musí zaplatit peněžitý trest půl milionu korun.

Byl ředitelem a členem představenstva stavební společnosti Konstruktiva Branko. Žalobce jej vinil mimo jiné z toho, že v květnu 2012 přinesl Kateřině Pancové provizi za přidělení zakázky na opravu zámku Buštěhrad.

"V obžalobě spatřuji řadu spekulativních a lživých tvrzení," prohlásil před soudem.

 

Právě se děje

Další zprávy