Zeman udělil 42 státních vyznamenání. Prohlédněte si, kdo všechno byl oceněn

Martina Heroldová Tomáš Klézl Martina Heroldová, Tomáš Klézl
28. 10. 2019 20:56
Prezident Miloš Zeman letos udělil rekordní počet státních vyznamenání, celkem 42. Mezi oceněnými byl hokejista Jaromír Jágr, podnikatel Jan Antonín Baťa nebo exprezident Václav Klaus. Podívejte se v přehledné grafice, kdo letos ocenění získal.
Milan Pernica, šéf jihomoravských značkařů.
Milan Pernica, šéf jihomoravských značkařů. | Foto: archiv Milana Pernici

Milan Pernica

Ocenění se dočkala také osobnost české turistiky a legenda značkařů turistických tras Milan Pernica. S malováním značek začal už v roce 1947 a má prochozené všechny trasy v bývalém i současném Jihomoravském kraji. Zpracoval několik turistických průvodů, podílel se na vzniku několika map, vypracoval metodické pokyny ke značení turistických tras a vyškolil stovky značkařů.

  • Ocenění: medaile Za zásluhy I. stupně (za zásluhy o stát)
 

Právě se děje

před 10 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy