Každý den v přírodě vybetonujeme plochu jako několik Václaváků

Každý den v přírodě vybetonujeme plochu jako několik Václaváků
...a stav v roce 2005. Dálnice a další stavby začínají ukusovat ze "zelené" krajiny.
Výhled do roku 2040 říká, že se krajina té z 80. let minulého století už nebude podobat téměř vůbec.
Historie a současnost. Vlevo stav roku 1953, vpravo stejné místo v roce 2006
Současná realita. Místo polí a luk satelitní městečko
Foto: MŽP
Pavel Baroch
13. 11. 2009 15:34

Česká příroda je menší a menší. Místo polí a luk vznikají nové dálnice, supermarkety, satelitní městečka, obří parkoviště nebo skladové haly. Podle zprávy ministerstva živtního prostředí o vybetonujeme každý den plochu o velikostí několika Václavských náměstí. Zde jsou důkazy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy