reklama
 
 

Kauza Kuřim: Klokánek opět zakázal otci vídat syny

18. 6. 2007 17:50
Tento týden by měl vše rozhodnout soud

Brno - Zařízení pro ohrožené děti Klokánek dnes opět zakázalo příbuzným dvou synů Kláry Mauerové, aby se s dětmi stýkali. Oba chlapci jsou v Klokánku od doby, kdy jejich matku zatkla policie kvůli podezření, že svého devítiletého syna Ondřeje týrala.

Klokánek dosud příbuzným kontakt s chlapci zakazoval, jejich otec, bývalý manžel Mauerové Radek Coufal si na tento postup stěžoval u ministerstva práce a sociálních věcí a minulý pátek podal k soudu žádost o předběžné opatření, které by zákaz zrušilo. Soud by měl tento týden rozhodnout.

Minulý týden vedení Klokánku umožnilo otci, aby chlapce mohl pozdravit a pár minut s nimi promluvit. Dnes ale ředitelka zařízení oznámila otci, že kvůli porušení pravidel chlapce opět nesmí vídat ani na pár minut. Radek Coufal je rozhořčen.

"Jak si to můžou dovolit, žádná pravidla nenastavili a podle mého advokáta kontakt s dětmi smí zakázat pouze soud," řekl Aktuálně.cz Coufal. "Přijde mi to už absurdní. Jsou to mé děti, mají rodinu a přesto jsou zavřeni a ještě nám určují, zda je vůbec smíme i jenom přes plot pozdravit."

Podle vedoucí Klokánku v Brně Ditty Pokorné pan Coufal porušil pravidla tím, že za chlapci přivedl i jejich tetu a prarodiče.

"O žádných pravidlech nebyla řeč. Ani jedna ze zaměstnankyň Klokánku, které tam po celou dobu s námi byli nám nic neřekla," říká Gabriela Pokorná, teta chlapců. "Přijeli jsme nezávisle na otci, každý svým autem. Když nás kluci viděli, tak na nás volali, nemohli jsme se k nim otočit zády a dělat, že je nevidíme, neslyšíme. Po pěti minutách nám řekli, že návštěva končí a my jsme odešli."

Vše o kauze Kuřim: Přehledně, jak to jen jde

O nic nešlo, říká otec

Příbuzní jeli za chlapci jako skoro každý den. Vidět je však podle nařízení ředitelky Fondu ohrožených dětí Marie Vodičkové nesmí. U pracovníků Klokánku proto nechávají klukům dopisy, dárky a ovoce.

Stejně tak přijeli i tuto neděli. Odmítají však připustit, že by fakt, že se příbuzní s Ondrou a Jakubem viděli, měl zákaz kontaktů s nimi obnovit.

Otec týraného Ondřeje žádá soud, aby mohl vídat syny

O trvalém svěření chlapců do péče teď rozhoduje brněnský městský soud. Už zamítl návrhy Coufala a rodičů Kláry Mauerové, aby šli chlapci alespoň dočasně k nim. Otec Ondřeje a Jakuba se ale proti tomu odvolal a případ řeší krajský soud, řekl ČTK místopředseda Městského soudu Brno Roman Kiš.

Tento týden by měl také soud rozhodnout, zda návštěvy umožní, či nikoliv.

autor: Eliška Bártová | 18. 6. 2007 17:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama