reklama
 
 

Kauza Kuřim: Klára Mauerová půjde znovu k výslechu

25. 7. 2007 17:02
Za ženou poslali svého advokáta Mravenci

Praha - Kláru Mauerovou obviněnou z týrání dvou synů dnes čeká další výslech. Policie se také chystá vyslechnout znovu její sestru Kateřinu.

Výslechy následují poté, co na policii vypovídala v minulém týdnu jejich sestra Gabriela Pokorná. "Výslech trval čtyři hodiny," řekla Aktuálně.cz. "Přišlo mi, že vyšetřovatele má výpověď zaujala a budou pokračovat v pátrání po pozadí celého případu."

Nová fakta?

Ještě na začátku měsíce se kriminalisté chystali případ uzavřít. Po dvou měsících pátrání dospěli k závěru, že za týráním stojí skupina lidí, pro něž bylo svazování dětí a jejich izolace v temné komoře běžným způsobem výchovy.

Policisté uvedli, že chování lidí kolem Mauerových nese rysy života v sektě. Téměř vyloučili, že by odhalený případ týraného chlapce souvisel s obchodem s dětmi či s dětskou pornografií. Také s těmito variantami policie při vyšetřování pracovala.

Podle sestry obou obviněných se ale po její výpovědi a výpovědi rodičů Mauerových policie na rozpletení případu znovu zaměří. "Měla jsem pocit, že je pozadí začalo zajímat a že začali připravovat podklady pro další vyšetřování," řekla Aktuálně.cz Gabriela Pokorná.

V souvislostech

V souvislostech

Jenže podle vyjádření zdroje blízkého vyšetřování se policie ani za současné situace rozmotáním propletence kolem Josefa Škrly a jeho údajné sekty už dál zabývat nebude.

"Budeme se tím zabývat, pokud na něco narazíme, ale cíleně ne," řekl Aktuálně.cz zdroj.

Další vyšetřování tak s největší pravděpodobností zůstane pouze přáním rodiny. Ta doufala, že případ neskončí pouze u odsouzení Kláry a Kateřiny, ale že policie důsledně vyšetří, kdo a proč stál a stále stojí na pozadí celé kauzy.

O tom, že osoby blízké sektářskému seskupení kolem Josefa Škrly jsou stále aktivní, svědčí i fakt, že se snažili ke Kateřině Mauerové dostat svého advokáta.

Policie zvažuje další obvinění

Kateřina Mauerová a její sestra Klára, která je matkou týraných chlapců, jsou během vyšetřování ve vazbě. Kromě nich je v případu obviněna ještě někdejší kolegyně Kateřiny Mauerové z brněnského domu dětí a mládeže Hana Bašová, známá pod přezdívkou Nancy. Ta je vyšetřována na svobodě.

Policie uvažuje také o tom, že v kauze obviní ještě další lidi, kteří o týraní dítěte minimálně věděli a neoznámili ho.

autor: Eliška Bártová | 25. 7. 2007 17:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama