Kauza DPP: Ivo Rittig podal stížnost proti obvinění

Domácí Domácí
19. 2. 2014 17:55
Pražský lobbista je obviněn z praní špinavých peněz.
Foto: ČTK

Praha - Pražský lobbista Ivo Rittig, kterého policie od minulého týdne stíhá kvůli praní špinavých peněz, podal proti obvinění stížnost.

Informoval o tom server Lidovky.cz.

Rittiga policisté zadrželi ve čtvrtek ráno. Stížnost proti obvinění podal Rittigův advokát Vlastimil Rampula hned při prvním výslechu.

"Jde o jednu z možností, kterou nám trestní řád umožňuje. Budeme doplňovat její podrobné odůvodnění," potvrdila serveru další Rittigova obhájkyně Karolína Babáková.

Rittig je stíhán kvůli výrobě jízdenek pro pražský dopravní podnik. Podle dřívějších informací médií uzavřel podnik s firmou Neograph nevýhodný kontrakt na výrobu jízdenek, který zprostředkovala společnost Cokeville Assets.

Té pak Neograph odváděl 17 haléřů z každé jízdenky. Podle Nadačního fondu proti korupci byl konečným příjemcem těchto peněz pravděpodobně Rittig. Lobbista tvrzení fondu napadl žalobou, kterou však pražský městský soud loni v červnu nepravomocně zamítl.

Kromě Rittiga čelí obvinění také dva právníci z MSB Legal David Michal a Marek Stubley, jednatel tiskárny Neograph Jan Janků a lobbistův obchodní partner Peter Kmeť. Všichni jsou stíháni na svobodě, museli ale odevzdat své pasy.

Pokud by soud Rittiga nakonec uznal vinným, hrozí mu tři až osm let a propadnutí majetku.

Nejedná se o první zatýkání, které v případu DPP probíhalo, již loni protikorupční policie začala stíhat pět osob. Byl mezi nimi bývalý ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Martin Dvořák, předseda představenstva tiskárny Neograph Jan Janků, Rittigův obchodní partner Peter Kmeť nebo bývalý ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Ivo Štika.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy