Kauza Čepro skončila, vyšetřování bylo zastaveno

Domácí Domácí, Redakce DOM
26. 9. 2008 8:04
Žádný zločin se nestal, domnívají se státní zástupci
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Údajný pokus o čtyřmiliardový podvod skončí s největší pravděpodobností bez trestu.

Vrchní státní zastupitelství zastavilo vyšetřování takzvané Kauzy Čepro, napsaly Hospodářské noviny.

Hlavními aktéry kauzy byli uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř a někdejší šéf Národního bezpečnostního úřadu a státního Čepra Tomáš Kadlec.

Deník Aktuálně.cz už minulý týden informoval, že policie navrhla zastavit stíhání Kadlece. Už v létě stejně učinila i v Krejčířově případu.

Více o vyšetřování:
Kauza Čepro: Stíhání exprominenta Kadlece skončilo
Policie navrhuje zastavit stíhání Krejčíře

Případ se vleče už od roku 2004. Tehdy vyšetřovatelé z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Kadlece podezírali, že se soukromou společností Loricus záměrně uzavřel nevýhodnou smlouvu na odběr pohonných hmot.

Pokud by státní podnik nasmlouvaný milion tun paliv neodebral, musel by firmě měsíčně platit pokuty v řádu milionů dolarů. Celkem byla škoda vyčíslena na čtyři miliardy.

Kauza Čepro v souvislostech:
Stíhání Kadlece za podvod v Čepru může pokračovat
Útoky na Čepro a ČKA mají stejné pozadí
Vše o unikátním podvodu v Čepru

 

Právě se děje

před 39 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy