Kauza Čepro skončila, vyšetřování bylo zastaveno

Domácí Domácí, Redakce DOM
26. 9. 2008 8:04
Žádný zločin se nestal, domnívají se státní zástupci
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Údajný pokus o čtyřmiliardový podvod skončí s největší pravděpodobností bez trestu.

Vrchní státní zastupitelství zastavilo vyšetřování takzvané Kauzy Čepro, napsaly Hospodářské noviny.

Hlavními aktéry kauzy byli uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř a někdejší šéf Národního bezpečnostního úřadu a státního Čepra Tomáš Kadlec.

Deník Aktuálně.cz už minulý týden informoval, že policie navrhla zastavit stíhání Kadlece. Už v létě stejně učinila i v Krejčířově případu.

Více o vyšetřování:
Kauza Čepro: Stíhání exprominenta Kadlece skončilo
Policie navrhuje zastavit stíhání Krejčíře

Případ se vleče už od roku 2004. Tehdy vyšetřovatelé z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Kadlece podezírali, že se soukromou společností Loricus záměrně uzavřel nevýhodnou smlouvu na odběr pohonných hmot.

Pokud by státní podnik nasmlouvaný milion tun paliv neodebral, musel by firmě měsíčně platit pokuty v řádu milionů dolarů. Celkem byla škoda vyčíslena na čtyři miliardy.

Kauza Čepro v souvislostech:
Stíhání Kadlece za podvod v Čepru může pokračovat
Útoky na Čepro a ČKA mají stejné pozadí
Vše o unikátním podvodu v Čepru

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy