Kastrujte pedofily, píše The Sun po návštěvě Česka

Eliška Bártová Eliška Bártová
19. 5. 2009 8:20
Britská média zacílila na Česko kvůli kastracím

Praha/Londýn - Česko se opět dostalo do centra světové pozornosti. Tentokrát kvůli kontroverznímu tématu kastrací sexuálních deviantů.

Krátce poté, co se na Česko snesla kritika Rady Evropy kvůli prováděním fyzických kastrací sexuálních deviantů, navštívil reportér britského nejčtenějšího deníku The Sun Česko.

Zatímco Rada Evropy vyzývá ke zrušení kastrací, bulvární The Sun volá po opaku. V úterním vydání přináší článek s názvem "Britští pedofilové by měli být kastrováni... jako my".

Reportér Oliver Harvey navštívil během čtyř dnů v Česku psychiatrickou léčebnu v Havlíčkově Brodě, kde hovořil se čtyřmi vykastrovanými muži. Stejně jako sexuální devianti, kteří již byli propuštěni, i oni v textu sdělují Harveymu, že kastrace jim pomohla.

Podle informací Aktuálně.cz se bude kastracím v Česku věnovat i britská veřejnoprávní stanice Channel 4. V následujících dnech odvysílá dokument o životě odsouzených ve věznici pro sexuální devianty v Kuřimi.

Deník Aktuálně.cz zařízení v Kuřimi navštívil: přinesl reportáž a rozhovor s jedním z odsouzených mužů.

Kastrace podle The Sun

Reportáž britského listu The Sun připomíná propagační leták na podporu kastrací. Reportér líčí několik příběhů kastrovaných pedofilů, kteří kastraci vychvalují.

Článek, který otvírá fotografie čtyř vykastrovaných sexuálních deviantů z léčebny v Havlíčkově Brodě, nepřináší kritický pohled ani zásadně neinformuje o argumentech proti tomuto zákroku.

"Nyní můžu sám sobě věřit a žít nedaleko školy," pochvaluje si v deníku jeden z Čechů. "Doporučuji britských pedofilům, aby kastraci taky podstoupili. Změní to jejich život k lepšímu," apeluje další z deviantů.

Jejich výpovědi jsou v článku podpořeny vyjádřením havlíčkobrodské sexuoložky Herrové, která poukazuje na to, že ani jeden z kastrovaných nezrecidivoval.

The Sun zároveň připomíná, že Česko je jedinou zemí, kde se smí chirurgické kastrace provádět, a že čeští lékaři jsou na tuto praxi hrdí.

Na závěr článku je sice zmínka o kritice Rady Evropy, v jejím kontrastu však stojí emotivní vyjádření otce znásilněného a zavražděného chlapce, který zemřel rukou pedofila Antonína Nováka. "Nikdo nechce napadat práva pedofilů, ale co práva devítiletého chlapce, který měl život před sebou?"

The Sun uzavírá článek s připomínkou, že britské ministerstvo zdravotnictví právě zamítlo provádění kastrací, avšak usiluje o zavedení možnosti provádět chemické kastrace.

Channel 4 v Kuřimi

Reportérka britské televize Channel 4 strávila v Česku dva dny. První den vyrazila do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Druhý den navštívil štáb speciální věznici Kuřim.

Profesor Don Grubin s reportérkou Channel 4 Jenny Kleeman
Profesor Don Grubin s reportérkou Channel 4 Jenny Kleeman | Foto: Ludvík Hradilek

Do moravské věznice přijel zároveň profesor psychiatrie Don Grubin, jenž pro britskou vládu připravuje projekt zavedení chemických kastrací už během výkonu trestu. Právě věznice v Kuřimi tuto možnost odsouzeným sexuálním deviantům dává.

"Medikace není v Británii součástí léčebných postupů ve vězení, ty nyní stojí především na důkladné psychoterapii," uvedl při návštěvě. "Já chci v rámci našeho projektu umožnit vězňům větší přístup k medikaci. Odhaduji, že by byla vhodná pro zhruba pět až deset procent pachatelů."

Tým britské televize natáčel v prostorách speciálního kuřimského oddělení K9. Na záběrech se například objeví rozhovor Grubina s jedním z odsouzených v jeho cele či s vězněm, jenž se rozhodl pro chirurgickou kastraci, ale nakonec rozhodnutí změnil.

Dokument Channel 4 se na rozdíl od reportáže, kterou zveřejnil The Sun, zaměřuje spíš právě na efektivnost chemických kastrací. Dokument uvidí britští diváci ještě během tohoto týdne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Nepříznivé počasí připravilo Ledeckou a spol. v Kanadě o další trénink na sjezd

Nepříznivé počasí nedovolilo sjezdařkám včetně Ester Ledecké absolvovat na Světovém poháru v Lake Louise stejně jako druhý ani třetí trénink. Odjet zvládly v úterý jen první jízdu, v níž česká lyžařka skončila čtrnáctá.

V kanadském pohoří Rocky Mountains dnes bylo hodně teplo. Pokud to podmínky dovolí, v pátek a v sobotu lyžařky odjedou sjezdy a v neděli superobří slalom. Sjezdy mají naplánovaný začátek na 20:30 SEČ.

Superobří slalom mužů v Beaver Creeku vyhrál Marco Odermatt. Švýcarský lyžař si připsal druhé vítězství v probíhající sezoně Světového poháru.

Odermatt zvítězil s náskokem 78 setin před Matthiasem Mayerem z Rakouska. Třetí byl Broderick Thompson z Kanady, který si se startovním číslem 35 dojel pro životní výsledek. Jeho dosavadním maximem bylo osmé místo.

Čtyřiadvacetiletý Odermatt navázal na vítězství z úvodního závodu olympijské sezony obřího slalomu v Söldenu. Díky výhře si upevnil vedení v čele průběžného pořadí Světového poháru. Na kontě má 250 bodů, druhý Mayer 180.

SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - super-G:

1. Odermatt (Švýc.) 1:08,61, 2. Mayer (Rak.) -0,78, 3. Thompson (Kan.) -0,95, 4. Sander (Něm.) -0,98, 5. Kriechmayr (Rak.) -1,02, 6. Pinturault (Fr.) -1,13, 7. Sejersted (Nor.) -1,14, 8. Murisier (Švýc.)´-1,26, 9. Casse (It.) -1,32, 10. G. Caviezel (Švýc.) -1,39.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 36 závodů): 1. Odermatt 250, 2. Mayer 180, 3. Kriechmayr 125, 4. Hirschbühl (Rak.) 100, 5. G. Caviezel 87, 6. Kranjec (Slovin.) 86.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Vystrčil nebude obhajovat post ve vedení ODS, prezidentskou kandidaturu vyloučil

Předseda Senátu Miloš Vystrčil nebude na lednovém kongresu ODS obhajovat funkci místopředsedy strany. Řekl to serverům Novinky.cz a iDNES.cz. Své rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné tím, že se chce naplno věnovat práci v horní parlamentní komoře a mít víc času na rodinu. Vyloučil, že by se tak chystal na případnou prezidentskou kandidaturu.

Vystrčil uvedl, že se o post ve vedení strany nehodlá ucházet, protože se chce věnovat Senátu, práci jeho předsedy a práci senátora za jihlavský region. "Taky protože mě čekají senátní volby v příštím roce, kde bych se chtěl pokusit znovu kandidovat," řekl dnes Vystrčil serveru iDNES.cz.

Jako další důvod uvedl, že chce mít více času na manželku, vnoučata, přátele a příbuzné. "Třetí důvod je, že ODS po osmi letech práce zvítězila ve volbách, dílčí cíl se podařilo splnit," řekl již ve středu Novinkám. Svým odchodem z vedení strany chce dát příležitost někomu novému. Zároveň ale nevyloučil, že se do vedení ODS někdy v budoucnosti nevrátí.

O Vystrčilovi se v médiích spekuluje jako o možném kandidátovi na příštího prezidenta republiky. Předseda Senátu ale odmítá, že by s tím rozhodnutí opustit vedení ODS souviselo. "Tuto věc nyní neřeším. Pan prezident Miloš Zeman bude zřejmě fungovat až do konce svého volebního období," řekl Novinkám.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Kolumbijská policie zadržela dva Němce, chtěli vyvézt stovky sklípkanů

Kolumbijské úřady dnes informovaly, že zadržely dva Němce, kteří se snažili ze země vyvézt více než dvě stovky sklípkanů. Muži tvrdili, že pavouky chtějí vyvézt do Evropy kvůli vědeckým účelům, neměli však potřebná povolení, uvedla agentura Reuters. Odborníci musí rozhodnout, co se zabavenými zvířaty podniknout. Oba Němce čeká soud.

"Nezaznamenali jsme tak velkou zásilku sklípkanů od roku 2018," uvedla radní pro životní prostředí hlavního města Bogotá Carolina Urrutiaová.

Kolumbie je domovem pro řadu druhů volně žijících zvířat a dlouhodobě čelí velkému počtu pokusů o nepovolený vývoz chráněných druhů či jen výrobků z nich.

Zdroj: ČTK
Další zprávy