Kartářka slibovala seniorovi hlavní výhru v loterii. Zaplatil jí 760 tisíc za tajemné noční rituály

ČTK ČTK
14. 10. 2016 12:04
Dvaadevadesátiletý senior v Hradci Králové zaplatil během pěti měsíců kartářce 760 tisíc korun. Tato investice mu měla zaručit výhru v loterii ve výši 95 milionů korun. Muž dával peníze ženě na tajemné půlnoční rituály, během kterých kartářka obalovala karty bankovkami při snaze vyčarovat výherní čísla. Když se ukázalo, že čísla výherní nejsou, přidával k ostatním bankovkám další peníze, aby se zvýšila šance na výhru.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Sazka

Hradec Králové - Dvaadevadesátiletý muž z Hradce Králové zaplatil za pět měsíců více než 760 tisíc korun kartářce, která mu slibovala získat hlavní výhru v loterii ve výši 95 milionů korun. Policisté ženu obvinili z podvodu, za který jí hrozí až osm let vězení

Důchodce ženě peníze postupně vyplácel od ledna do května 2016 při tajemných rituálech. "Kartářka podle výše předpokládané výhry obalovala karty bankovkami a čarovala výherní čísla, která měla být při následném slosování tažena. Opakovaně vložené peníze prý zvyšovaly šanci na další výhru," uvedla policie. Tento obřad se podle poškozeného muže konal vždy o půlnoci.

Senior také uvedl, že se ženou dohodl, že pokud při slosování nevyhraje, přidá vždy další peníze k ostatním bankovkám, aby se zvýšila šance na další výhru. V případě výhry měla kartářka dostat poměrnou část jako odměnu. Když ani opakované rituály hlavní výhru nepřinesly, rozhodl se důchodce v červnu spolupráci s kartářkou ukončit a požadoval po ní navrácení peněz. Žena však řekla, že žádné nemá, protože shořely při rituálu.

Obviněná žena se podvodů podle policie dopouštěla již v minulosti, tohoto podvodu dokonce i přesto, že měla podmínku. Policisté ji v polovině září navíc sdělili podezření z ohrožování výchovy dítěte, protože její patnáctiletý syn od března do června 2016 zameškal celkem 195 vyučovacích hodin.

 

Právě se děje

Další zprávy