Disneyland bez turistů. Prodejci suvenýrů poškozují celý Karlštejn, míní kastelán

Disneyland bez turistů. Prodejci suvenýrů poškozují celý Karlštejn, míní kastelán
Málokterý podnik respektuje historické vzezření městečka.
Na hrad dohlíží poslední čtyři roky kastelán Lukáš Kunst.
... až po trička s humornými nápisy.
Selfie před prohlídkou.
Foto: Jakub Plíhal
Tomáš Klézl Jakub Plíhal Tomáš Klézl, Jakub Plíhal
22. 3. 2023 5:29
České památky se po covidové pandemii pomalu začínají opět plnit turisty, Karlštejn ale zatím spíš zeje prázdnotou. Vlastníci krámků v podhradí marně vyhlížejí zákazníky, kteří by si u nich koupili pohlednice, ale také sovětské beranice nebo plyšáky. Někteří z nich viní kastelána, že hrad málo propaguje. Ten to odmítá. "Lidem se naopak nelíbí, že krámky dělají z Karlštejna Disneyland," míní.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

K čínské vesmírné stanici odstartovala loď Šen-čou 16 s trojicí astronautů

K čínské vesmírné stanici Tchien-kung v noci na úterý z pouště Gobi odstartovala loď Šen-čou 16 s trojicí astronautů, kteří vystřídají dosavadní posádku stanice. Napsala to dnes agentura Reuters, podle níž jde o pátý takový let k čínské vesmírné stanici od roku 2021.

Raketa Dlouhý pochod 2F, která loď nese, z vesmírného střediska v Ťiou-čchüanu na severozápadě Číny odstartovala v 9:31 místního času (3:31 SELČ). Na palubě Šen-čou 16 je podle agentury DPA poprvé i civilista. Vědec Kuej Chaj-čchao se má na vesmírné stanici soustředit na experimenty. Všichni dosavadní čínští astronauti byli členy armády.

Astronauti, kteří byli poslední půlrok na vesmírné stanici, se na Zem vrátí zřejmě v sobotu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy