Kardinál Vlk skončil v nemocnici, cítil se vyčerpán

jau
12. 5. 2008 19:40
Podle mluvčího není Vlkův stav vážný
Jeho eminence kardinál Miloslav Vlk.
Jeho eminence kardinál Miloslav Vlk. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Kvůli pocitu celkového vyčerpání vyhledal v neděli před obědem kardinál Miloslav Vlk pomoc lékařů. Mluvčího pražského arcibiskupství Aleš Pištora nicméně v mediálním prohlášení ujistil, že stav pětasedmdesátiletého církevního hodnostáře není vážný.

Kardinál kvůli odpočinku musí zrušit program na nejbližší týden. Podle Pištory v něm neměl naplánována žádná neodkladná jednání.

Nyní už se podle mluvčího Pištory cítí lépe.

Kvůli dovršení hranice 75 let Miloslav Vlk v minulém roce formálně požádal papeže Benedikta XVI., že by v souladu s církevními pravidly měl přijmout jeho rezignaci. Papež však návrh odmítl, chce, aby Vlk ve funkci prozatím zůstal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy