reklama
 
 

Kapra si odnesete bez stvrzenky. Vláda schválila výjimky z EET i pro předvánoční prodejce ryb

6. 11. 2017 13:23
Vláda na jednom ze svých posledních zasedání schválila výjimky z elektronické evidence tržeb. Povinné odesílání vydaných účtenek elektronickou cestou ministři alespoň dočasně odpustili zrakově postiženým podnikatelům a také předvánočním prodejcům kaprů.

Praha - Komplikovaná obsluha pokladny s dotykovým displejem v mrazivém počasí mezi káděmi přiměla ministry schválit výjimku z elektronické evidence tržeb pro předvánoční prodejce kaprů. Současně s nimi jsou dočasně osvobozeni od elektronické evidence tržeb nevidomí a hluchoslepí podnikatelé.

"Vláda schválila výjimku z EET pro nevidomé a hluchoslepé osoby. Výjimku udělila vláda také pro předvánoční prodej sladkovodních ryb," potvrdil mluvčí vlády Martin Ayrer na svém Twittreu.

Změny v  EET chystala vláda už dlouho, doposud se nedařilo najít shodu, koho by se navrhované výjimky z povinného odesílání účtenek elektronickou cestou měly týkat.

Pochybnosti nebyly u nevidomých a hluchoslepých osob, u kterých je používání elektronických pokladen komplikované a vyžaduje speciální přístroj. Jde o  jeden až dva tisíce podnikatelů, podle ministra financí Ivana Pilného by se jich výjimka měla týkat jen dočasně, než budou na trhu k dispozici pokladní systémy, které umožní práci těžce zrakově postižených podnikatelů. "Rozhodně u těchto lidí výjimku podporujeme," uvedla před jednáním vlády náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. 

Pilný však také navrhl osvobodit od EET prodejce sladkovodních ryb na předvánočních trzích. Ryby se v Česku každoročně prodávají na 2500 místech a rybáři se už obávali, že venku na mraze mezi káděmi s vodu nebudou dotykové pokladny funkční. To by podle rybářů mohlo přinést buď omezení prodeje ryb nebo jejich zdražení. Vláda proto mezi výjimky zařadil také tyto prodejce. 

autor: Martin Ťopek | 6. 11. 2017 13:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama