Mimořádná zpráva

Kaplický a Bém přitáhli Nově na půl milionu domácností

mih
19. 10. 2007 18:20
Podívejte se také na fotografie z duelu
Nalevo architekt Jan Kaplický, vedle něj smějící se Pavel Bém (ODS).
Nalevo architekt Jan Kaplický, vedle něj smějící se Pavel Bém (ODS). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Na debatu Televizních novin o stavbě Národní knihovny na pražské Letné pozdě večer se dívala téměř polovina lidí, kteří v tu chvíli měli zapnutou televizi. Celkem podle údajů televize Nova pořad sledovalo 545 tisíc domácností. Sledovanost tedy byla i přes pozdní čas vyšší než u některých velkofilmů nebo například nedělních politických debat.

Debatu Kaplický v. Bém jsme sledovali online ZDE

O výstavbě knihovny v pořadu debatovali autor návrhu Jan Kaplický a pražský primátor Pavel Bém. Pořad začal po čtvrt na jedenáct večer a trval dvacet minut.

Mezi nejsledovanější pořady patří dlouhodobě Televizní noviny na Nově, na které se v průměru dívají necelé tři miliony diváků. Vysokou sledovanost na Nově mají také seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice.

Na České televizi diváci nejvíce sledují seriál Četnické humoresky. Na Primu lidé nejčastěji přepínají, když začínají seriály Velmi křehké vztahy, Letiště či soutěž Ber nebo neber.

 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Sněmovna schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 Kč od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty, odbavila nejméně lidí za 25 let

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.

Skupina podotkla, že tento stav významně ovlivnil také služby odbavení cestujících i letadel, které poskytuje dceřiná společnost Czech Airlines Handling. Pokles provozu i částečná nejistota na trhu se pak dotkly i segmentu údržby letadel, kterou zajišťuje Czech Airlines Technics. Pražské letiště v roce 2020 odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je nejméně za posledních 25 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy