Kapela Kryštof ukončila spolupráci s Agrofertem. Detaily "rozchodu" neprozradila

Domácí Domácí
18. 6. 2019 19:41
Dlouhodobá spolupráce mezi hudební skupinou Kryštof a firmou Agrofert po několika letech skončila. Informaci přinesl server INFO.cz. Zpěvák kapely Richard Krajčo dlouhodobě čelil kritice kvůli spolupráci s koncernem, který spadá do svěřenského fondu premiéra.
Kapela Kryštof
Kapela Kryštof | Foto: ČTK

"Je to tak, že momentálně nemáme s Agrofertem žádné závazky ani smluvní vztahy vzhledem k projektům spojeným s kapelou Kryštof," potvrdil informaci serveru INFO.cz manažer skupiny Jan Lippert.

Sám Krajčo nechtěl situaci nijak komentovat. Ještě před několika lety si spolupráci s Agrofertem pochvaloval. Podle něj by bez podpory holdingu jen těžko mohly fungovat jednodenní hudební festivaly kapely - Kryštof kempy.

"Je pro nás jako partner ideální, lepší servis, co se týká občerstvení, bychom nenašli. Navíc při uzavírání smlouvy se už předem jednalo o dlouhodobější spolupráci," řekl Krajčo před lety magazínu Týden.

Ukončení spolupráce potvrdil i koncern. "Je pravda, že jsem se pro tuto chvíli dohodli se skupinou Kryštof na ukončení spolupráce. Zároveň jsme se dohodli, že detaily nebudeme zveřejňovat," řekl pro INFO.cz mluvčí koncernu Karel Hanzelka.

Od ANO se odvrací i další známé tváře

Seznam podporovatelů hnutí ANO se poslední dobou zkracuje. Donedávna například podporoval premiérovo hnutí, a dokonce byl jeho členem, majitel a ředitel firmy Kofola Jannis Samaras. Vloni se však svého členství v ANO vzdal a  jeho jméno zmizelo i seznamu podporovatelů ANO. "Nebavilo mě to. V politice je příliš mnoho negativní energie," řekl Samaras pro Hospodářské noviny.

Seznam na webu hnutí s názvem "Podporují nás" opustil také herec Jakub Prachař nebo žokej Josef Váňa a další, bylo to ale již před sérií posledních protivládních demonstrací.

Oproti tomu se v poslední době objevují známé osobnosti, které veřejně proti předsedovi vlády vystupují. Na demonstracích za nezávislost justice se objevil například bývalý hokejový reprezentační brankář Dominik Hašek nebo herci Ivan Trojan a Hynek Čermák.

Video: Rozhovor DVTV s Richardem Krajčem o spolupráci s Agrofertem z roku 2014

Turné kapely Kryštof sponzoruje Babišův Agrofert, frontman Richard Krajčo ale vylučuje, že by se stal trumfem v předvolební kampani hnutí ANO. V politice se rozhoduje podle toho, co považuje za dobré. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy