Kandidátku KSČM v Libereckém kraji povede bývalý poslanec Mackovík, už potřetí

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 2. 2020 18:09
Bývalý záchranář a poslanec Stanislav Mackovík bude znovu lídrem KSČM pro krajské volby v Libereckém kraji. Do Senátu za Českolipsko nominovala strana stejně jako před šesti lety krajského zastupitele Miloše Titu. O výsledcích krajské konference ve čtvrtek informoval sám lídr krajské kandidátky Mackovík.
Mackovík povede komunistickou kandidátku v Libereckém kraji již potřetí
Mackovík povede komunistickou kandidátku v Libereckém kraji již potřetí | Foto: ČTK

Dvojkou kandidátky je 22letý student pedagogiky Jan Koros, třetí je zkušený komunální politik František Pešek, následovaný Milošem Titou a Janem Dvořákem. "Navržená kandidátka nabízí řadu nových a mladých kandidátů," doplnil její lídr.

Ve volebním programu se chce podle Mackovíka strana zaměřit na řešení problémů mikroregionů. Patří k nim zejména nedostatek vody, v souvislosti s těžbou uhlí v polském Turówě. "Dalším problémem je situace ve zdravotnictví, kdy se zhoršuje dostupnost péče nejen v nemocnicích, ale i pro nedostatek středního zdravotnického personálu a lékařů. Chybí i zubaři a pediatři, nedostatečné jsou terénní služby pro seniory," dodal. Tématem bude i nedostatek bytů nebo stav silnic v kraji.

Předsedou již potřetí v řadě

Mackovík vedl komunisty v Libereckém kraji do krajských voleb v roce 2016 i v roce 2012. Před čtyřmi lety skončili komunisté třetí, když jim hlas dalo 8,1 procenta voličů. Získali čtyři mandáty ze 45 stejně jako ČSSD, ODS a Změna pro Liberecký kraj, které skončily za nimi. Volby v kraji vyhráli Starostové pro Liberecký kraj, pro které hlasovala téměř třetina voličů. Druhé skončilo ANO. Do zastupitelstva se dostala ještě SPD. Kraji vládne koalice starostů s ANO, ČSSD a ODS, která má dohromady většinu 35 křesel.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy