Kancléř Mynář obhájil ve Zlíně post krajského předsedy SPO

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 5. 2015 14:09
Post prvního místopředsedy strany bude ve Zlínském kraji nadále vykonávat Lubomír Nečas.
Foto: Aktuálně.cz

Zlín - Kancléř prezidenta Vratislav Mynář obhájil v sobotu na krajské konferenci Strany práv občanů (SPO) ve Zlíně pozici krajského předsedy. Po skončení konference to řekl krajský místopředseda SPO a hejtmanův náměstek Lubomír Nečas.

Krajská konference v sobotu zvolila i čtyři místopředsedy a prvního místopředsedu SPO, kterého bude ve Zlínském kraji nadále vykonávat Nečas. Předseda SPO a senátor Jan Veleba na konferenci řekl, že o další budoucnosti strany rozhodnou krajské volby, které se budou konat příští rok na podzim.

Strana, k jejímž cílům patřilo dostat na Hrad prezidenta Miloše Zemana, neuspěla v loňských komunálních volbách. Získala tehdy jen 43 mandátů z celkového počtu kolem 62 tisíc. Zeman je čestným předsedou strany, která dříve nesla název Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Ani ta se v předčasných volbách v říjnu 2013 do Parlamentu nedostala. Na podzim 2012 byl Mynář dvojkou kandidátky SPOZ do zastupitelstva Zlínského kraje, vzhledem k preferenčním hlasům ho přeskočili tři další kandidáti. Do zastupitelstva se nakonec dostal jako první náhradník, na mandát ale na podzim 2013 rezignoval.

Mynář v minulosti vyvolal několik kontroverzí. Kancléř dosud nemá bezpečnostní prověrku Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), nemůže proto například zastupovat prezidenta na některých důležitých jednáních. Loni upoutal pozornost jeho nákup vily v pražských Strašnicích od právníka Víta Širokého, který byl podle odborníků podezřele levný. Prezident Miloš Zeman se ho ale při všech těchto situacích zastal.

 

Právě se děje

Další zprávy