Kamion riskantně předjížděl v zúžení na D1. Rozmyslel si to, bez škody ale nevyvázl

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 8. 2020 14:36
Riskantní manévr polského kamionu zaznamenal řidič v úterý na dálnici D1. Šofér nákladního auta se pustil do předjíždění jiného kamionu v zúženém pruhu. Nepodařilo se mu to a navíc přišel o zpětné zrcátko. Video na sociálníchí sítích zveřejnil Josef Kohoutek.
Řidič kamionu nebezpečně předjížděl v zúžení na D1 | Video: Facebook

"Mám respekt ke všem řidičům, hlavně k těm, kteří jezdí profesionálně. To, co vidíte, je demence jednoho netrpělivého polského řidiče. Nechápu co chtěl nahnat," nebral si servítky na Facebooku Kohoutek. Video viděly už statisíce lidí.

Na páteřní dálnici D1 je tradičně nejvíc omezení, mezi Prahou, Brnem a Ostravou pokračují opravy na 13 místech. Incidentů v dopravních uzavírkách na dálnicích přibývá, stát proto už v červnu avizoval, že posílí prevenci a bezpečnost jízdy v uzavírkách.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy