Kamion riskantně předjížděl v zúžení na D1. Rozmyslel si to, bez škody ale nevyvázl

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 8. 2020 14:36
Riskantní manévr polského kamionu zaznamenal řidič v úterý na dálnici D1. Šofér nákladního auta se pustil do předjíždění jiného kamionu v zúženém pruhu. Nepodařilo se mu to a navíc přišel o zpětné zrcátko. Video na sociálníchí sítích zveřejnil Josef Kohoutek.
Řidič kamionu nebezpečně předjížděl v zúžení na D1 | Video: Facebook

"Mám respekt ke všem řidičům, hlavně k těm, kteří jezdí profesionálně. To, co vidíte, je demence jednoho netrpělivého polského řidiče. Nechápu co chtěl nahnat," nebral si servítky na Facebooku Kohoutek. Video viděly už statisíce lidí.

Na páteřní dálnici D1 je tradičně nejvíc omezení, mezi Prahou, Brnem a Ostravou pokračují opravy na 13 místech. Incidentů v dopravních uzavírkách na dálnicích přibývá, stát proto už v červnu avizoval, že posílí prevenci a bezpečnost jízdy v uzavírkách.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejová Kometa Brno má 22 nakažených koronavirem

V hokejové Kometě Brno je 22 nakažených koronavirem z řad hráčů, členů realizačního týmu a zaměstnanců. Už v pátek byly kvůli onemocnění šesti hráčů odloženy její úvodní dva zápasy v novém ročníku extraligy. Po otestování dnes klub oznámil hromadný výskyt covidu-19.

"Bohužel z testů vyplynulo, že celkem 22 lidí z klubu je pozitivních. Další kroky budeme konzultovat s krajskou hygienickou stanicí," uvedl majitel a hlavní trenér Komety Libor Zábranský.

Brňané proto museli odložit páteční zápas 1. kola extraligy s Třincem i nedělní utkání v Litvínově. V příštím týdnu má hrát Kometa v pátek doma s Českými Budějovicemi a v neděli v Mladé Boleslavi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy