Kamencové jezero se vrací pod správu města. Klondike podnikavců z ODS končí

Kamencové jezero se vrací pod správu města. Klondike podnikavců z ODS končí
Kamencové jezero je chloubou Chomutova. Koupaliště, které nikdy nezaroste sinicemi.
Oplotit a vybírat vstupné je starý nápad, před osmi lety však město uzavřelo smlouvu o pronájmu se soukromou firmou na 50 let.
Město bude areál udržovat a nájemce si ponechá zisk.
Po osmi letech přijíždí nový primátor opět převzít správu areálu pod město.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
4. 5. 2016 9:46
Chomutov se vzpírá politickému klientelismu. Pokouší se ukončit nájem Kamencového jezera. Za vlády primátorky Řápkové město pronajalo koupaliště firmě CV Relax a. s., psané na Zdeňka Fojtíka, přítele Alexandra Nováka. Smlouva byla geniální, náklady ponese město a zisky připadnou pronajímateli.

Chomutov - Dosud není jasné, jak Kamencové jezero u Chomutova vzniklo, zda zatopením břidlicového lomu, propadem vyhořelé uhelné sloje či nějak jinak. Jisté je, že svým složením vody jde o světový unikát. Kromě bakterií tu nic nežije. O to víc si jej oblíbili lidé pro své vodní radovánky. Oplotili ho a začali vybírat vstupné.

Že se tu dají rýžovat miliony, si uvědomili političtí podnikatelé napojení na chomutovskou ODS. Za vlády primátorky Ivany Řápkové město pronajalo koupaliště firmě CV Relax a.s., psané na Zdeňka Fojtíka, přítele Alexandra Nováka.

Smlouva byla geniální, náklady ponese město a zisky připadnou pronajímateli.

Po osmi letech se nové vedení města rozhodlo smlouvu uzavřenou na 50 let vypovědět. Právě probíhá inventura majetku. Alexandr Novák, podmínečně propuštěný z vězení, vyjednával za CV Relax podmínky. Chtěl 80 milionů korun odškodného za zvelebení areálu. Podívejte se, jak to tam vypadá.

 

Právě se děje

před 37 minutami

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy