Kamencové jezero se vrací pod správu města. Klondike podnikavců z ODS končí

Kamencové jezero se vrací pod správu města. Klondike podnikavců z ODS končí
Kamencové jezero je chloubou Chomutova. Koupaliště, které nikdy nezaroste sinicemi.
Oplotit a vybírat vstupné je starý nápad, před osmi lety však město uzavřelo smlouvu o pronájmu se soukromou firmou na 50 let.
Město bude areál udržovat a nájemce si ponechá zisk.
Po osmi letech přijíždí nový primátor opět převzít správu areálu pod město.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
4. 5. 2016 9:46
Chomutov se vzpírá politickému klientelismu. Pokouší se ukončit nájem Kamencového jezera. Za vlády primátorky Řápkové město pronajalo koupaliště firmě CV Relax a. s., psané na Zdeňka Fojtíka, přítele Alexandra Nováka. Smlouva byla geniální, náklady ponese město a zisky připadnou pronajímateli.

Chomutov - Dosud není jasné, jak Kamencové jezero u Chomutova vzniklo, zda zatopením břidlicového lomu, propadem vyhořelé uhelné sloje či nějak jinak. Jisté je, že svým složením vody jde o světový unikát. Kromě bakterií tu nic nežije. O to víc si jej oblíbili lidé pro své vodní radovánky. Oplotili ho a začali vybírat vstupné.

Že se tu dají rýžovat miliony, si uvědomili političtí podnikatelé napojení na chomutovskou ODS. Za vlády primátorky Ivany Řápkové město pronajalo koupaliště firmě CV Relax a.s., psané na Zdeňka Fojtíka, přítele Alexandra Nováka.

Smlouva byla geniální, náklady ponese město a zisky připadnou pronajímateli.

Po osmi letech se nové vedení města rozhodlo smlouvu uzavřenou na 50 let vypovědět. Právě probíhá inventura majetku. Alexandr Novák, podmínečně propuštěný z vězení, vyjednával za CV Relax podmínky. Chtěl 80 milionů korun odškodného za zvelebení areálu. Podívejte se, jak to tam vypadá.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy