Kam zajít 17. listopadu? Na programu jsou oslavy, piety, koncerty i demonstrace

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 11. 2018 17:40
V řadě českých měst si lidé v sobotu připomenou události spojené se 17. listopadem, kdy proti studentům v roce 1939 zakročili němečtí nacisté a o padesát let později komunistická moc. Chystají se pietní shromáždění, umělecká vystoupení, koncerty či pochody. Vzhledem k aktuálním událostem jsou plánovány také demonstrace proti premiérovi.
Foto: Jakub Plíhal

Pietní akty

Politici a představitelé parlamentu uctí Den boje za svobodu a demokracii na Národní třídě.

Pietní akty se v Praze uskuteční v devět hodin před Hlávkovou kolejí, v deset hodin v Žitné ulici nebo v jedenáct na Albertově, kde budou mít projevy politici, akademici a studenti a kde bude po celý den pokračovat festival Univerzity Karlovy, během něhož plánují organizátoři připomenout události z let 1939 i 1989.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

V Indianapolis se střílelo. Osm lidí přišlo o život, útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis přišlo o život osm lidí, další jsou zranění, uvedla podle agentury AP policie hlavního města státu Indidana. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Lidem podle ní nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy