Kam ve volnu za zážitky? Kultura v Praze ožívá, ale mnoho se toho děje stále on-line

Tereza Patočková Tereza Patočková
8. 5. 2020 16:18
I přes to, že některá karanténní nařízení stále platí, kulturní program je druhý prodloužený květnový víkend opět o něco bohatší. Některé akce zůstávají v on-line prostředí, jiné už se ale pomalu začínají vracet k normálnímu životu před krizí. Podívat se už můžete například na bleší trhy, novou kobku na náplavce v Praze či se na procházce zastavit u výdejního okénka největších pražských zahrádek.
Foto: Archiv Art Parking

Divadlo nebo kino si můžete užít i za volantem na parkovišti

Pokud už vám chybí zajít si na film do kina nebo si poslechnout oblíbenou kapelu jinak než z počítače, možná oceníte festival Art parking, jenž zprostředkovává nejrůznější kulturní akce venku z parkoviště. Na webu si zákazník nejprve vybere akci, které by se chtěl zúčastnit, koupí si vstupenku přes internet a tu potom ukáže obsluze na vybraném parkovišti, kam zajede vlastním vozem. 

Art parking se koná v Holešovicích na pražské tržnici, tam diváky čeká hudba a divadlo, na Terminálu Žižkov zase nejnovější filmové snímky. 

O víkendu se na Terminálu Žižkov hrají například následující filmy:

- Pátek 8. 5.
11:00 Slepičí úlet (rodinné / cz dabing)
16:00 Climax (cz titulky / 18+)
20:00 Staříci (cz)

- Sobota 9. 5.
11:00 Spider-Man: Paralelní světy (rodinné / cz dabing)
15:00 Chata na prodej (cz titulky / 15+)
20:00 V síti (cz / 15+)

- Neděle 10. 5.
11:00 Kubo a kouzelný meč (rodinné / cz dabing)
15:00 Po přečtení spalte (cz titulky / 15+)
20:00 Zelená kniha (cz titulky) 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy