Kalouskova strana láká do svých řad senátora Moldana

Domácí Domácí
5. 1. 2010 15:44
Žádnou oficiální nabídku jsem nedostal, reagoval senátor
Bedřich Moldan
Bedřich Moldan | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - TOP 09 by ve svých řadách ráda viděla dalšího z čelních politiků Občanské demokratické strany, tentokrát bývalého ministra životního prostředí a senátora Bedřicha Moldana.

Informaci přinesl server ParlamentniListy.cz a Aktuálně.cz ji potvrdil 1. místopředseda a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek.

"My bychom byli rádi, aby program naší konzervativní strany měl i svůj významný ekologický rozměr. Stojíme o spolupráci se všemi významnými autoritami v oblasti životního prostředí, mezi které profesor Bedřich Moldan patří," uvedl Kalousek.

Konkrétní nabídka na přestup ale podle Kalouska zatím nepadla.

"Moldana si nekonečně vážím. Známe se z dob před dvaceti lety, kdy se začaly řešit otázky spojené s ochranou životního prostředí a on byl opravdový odborník," reagoval na možnou posilu své strany předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Moldan zatím mlčí

Senátor a jeden ze zakládajících členů ODS se zatím vyjadřuje vyhýbavě. "Žádnou oficiální nabídku jsem nedostal. Pokud by přišla, budu o tom přemýšlet," řekl na dotaz Aktuálně.cz.

Bedřich Moldan je součástí týmu, který píše programový manifest ODS Vize 2020, na starost má spolu s 1. místopředsedou ODS Davidem Vodrážkou právě oblast životního prostředí.

Už před pár měsíci vyměnil stranickou legitimaci poslanec František Laudát, který se stal šéfem pražské organizace TOP 09. Ten ODS opustil po vleklých sporech s kontroverzním starostou Prahy 5 Milanem Jančíkem.

TOP 09 založil společně se Schwarzenbergem bývalý ministr financí Miroslav Kalousek poté, co se na jaře rozešel s KDU-ČSL. Spolu s ním do nové strany přešlo i několik výrazných politiků, například Vlasta Parkanová či bývalý předseda lidoveckého poslaneckého klubu Pavel Severa.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy