Kalousek porušuje zákon, brání pražská ODS Vondru

Domácí Domácí
22. 2. 2011 17:28
"Musíme být aktivnější a daleko důrazněji bránit čest a jméno ODS," míní poslanec Šťastný
Alexandr Vondra: Nic jsem neudělal, nic na mě nenajdou.
Alexandr Vondra: Nic jsem neudělal, nic na mě nenajdou. | Foto: Jan Langer

Praha - Regionální rada ODS v Praze ostře vystoupila proti ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi.

Ten nedávno totiž v tisku nepřímo obvinil ministra obrany Alexandra Vondru z toho, že během českého předsednictví EU přišel český stát o stamiliony korun.

Vondra v té době vedl ministerstvo pro evropské záležitosti, pod které akce spojené s předsednictvím spadaly. Konkrétně jde o kauzu firmy ProMoPro, která zajišťovala audiovizuální techniku pro úřad vlády v době předsednictví.

Aféru nyní policie šetří kvůli možné ztrátě státních 150 milionů korun.

Ministr minulý týden zbavil mlčenlivosti ředitele Finančně analytického útvaru Milana Cícera, aby mohl veřejnost informovat o zjištěních analytiků ministerstva v kauze ProMoPro.

A tím šéf resortu podle pražských občanských demokratů porušil zákon. "Tento postup byl podle mého názoru nestandardní a nebyl v souladu se zákonem," myslí si místopředseda pražské ODS Rudolf Blažek. "Regionální rada pražské ODS vyzývá vedení strany, aby zaujali v této kauze razantní stanovisko," dodal.

"Naši místopředsedové musí být aktivnější v politické práci a daleko důrazněji bránit čest a jméno ODS," míní poslanec ODS Boris Šťastný.

"Vstupování politické strany do tohoto případu pokládám za nešťastné. Nejedná se o politický spor, jedná se o standardní šetření podezřelých finančních machinací. Skutečnost, že je z tohoto šetření pražská ODS nervózní, ještě neznamená, že dovolím, aby profesionální práce mého úřadu byla převyprávěna na politický spor," řekl Kalousek v reakci na prohlášení pražské ODS.

Tahanice o Vondru

Není to poprvé, co občanští demokraté řeší Kalouskovu kritiku koaličního ministra a významného člena ODS.

Začátkem února se probírala na grémiu a později klubu ODS. Posléze se debata posunula i do vyšších pater - napjatou situaci spolu řešili premiér a předseda ODS Petr Nečas a předseda TOP 09, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Kalousek vedle slov o ztracených milionech mluvil o tom, že ODS neměří svým ministrům stejně. Mluvil O Pavlu Drobilovi, který po korupční aféře v resortu na svůj post okamžitě rezignoval.

Vondra jakékoliv pochybení odmítá.

 

Právě se děje

Další zprávy