Kalousek porušuje zákon, brání pražská ODS Vondru

Domácí Domácí
22. 2. 2011 17:28
"Musíme být aktivnější a daleko důrazněji bránit čest a jméno ODS," míní poslanec Šťastný
Alexandr Vondra: Nic jsem neudělal, nic na mě nenajdou.
Alexandr Vondra: Nic jsem neudělal, nic na mě nenajdou. | Foto: Jan Langer

Praha - Regionální rada ODS v Praze ostře vystoupila proti ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi.

Ten nedávno totiž v tisku nepřímo obvinil ministra obrany Alexandra Vondru z toho, že během českého předsednictví EU přišel český stát o stamiliony korun.

Vondra v té době vedl ministerstvo pro evropské záležitosti, pod které akce spojené s předsednictvím spadaly. Konkrétně jde o kauzu firmy ProMoPro, která zajišťovala audiovizuální techniku pro úřad vlády v době předsednictví.

Aféru nyní policie šetří kvůli možné ztrátě státních 150 milionů korun.

Ministr minulý týden zbavil mlčenlivosti ředitele Finančně analytického útvaru Milana Cícera, aby mohl veřejnost informovat o zjištěních analytiků ministerstva v kauze ProMoPro.

A tím šéf resortu podle pražských občanských demokratů porušil zákon. "Tento postup byl podle mého názoru nestandardní a nebyl v souladu se zákonem," myslí si místopředseda pražské ODS Rudolf Blažek. "Regionální rada pražské ODS vyzývá vedení strany, aby zaujali v této kauze razantní stanovisko," dodal.

"Naši místopředsedové musí být aktivnější v politické práci a daleko důrazněji bránit čest a jméno ODS," míní poslanec ODS Boris Šťastný.

"Vstupování politické strany do tohoto případu pokládám za nešťastné. Nejedná se o politický spor, jedná se o standardní šetření podezřelých finančních machinací. Skutečnost, že je z tohoto šetření pražská ODS nervózní, ještě neznamená, že dovolím, aby profesionální práce mého úřadu byla převyprávěna na politický spor," řekl Kalousek v reakci na prohlášení pražské ODS.

Tahanice o Vondru

Není to poprvé, co občanští demokraté řeší Kalouskovu kritiku koaličního ministra a významného člena ODS.

Začátkem února se probírala na grémiu a později klubu ODS. Posléze se debata posunula i do vyšších pater - napjatou situaci spolu řešili premiér a předseda ODS Petr Nečas a předseda TOP 09, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Kalousek vedle slov o ztracených milionech mluvil o tom, že ODS neměří svým ministrům stejně. Mluvil O Pavlu Drobilovi, který po korupční aféře v resortu na svůj post okamžitě rezignoval.

Vondra jakékoliv pochybení odmítá.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech čpouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy