Kajínek není první. Havel a Klaus také dávali sporné milosti, zajímala se o ně i policie

Marek Pokorný Marek Pokorný
12. 5. 2017 20:27
Oznámení prezidenta Miloše Zemana, že udělí milost dvojnásobnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi, u řady lidí sklidilo kritiku. Podívejte se na další sporné milosti, které udělili Zeman a jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus. V některých případech se ani oni nevyhnuli podezření z toho, že dali milosti ze známosti či za úplatu.
Atletka, Memoriál Josefa Odložila 2013: překážky
Atletka, Memoriál Josefa Odložila 2013: překážky | Foto: CPA

Martin Odložil

Martin Odložil je syn gymnastky Věry Čáslavské a stříbrného medailisty z olympijských her v běhu na 1500 metrů Josefa Odložila. V roce 1993 se dostal do hádky se svým otcem a udeřil jej tak nešťastně, že ten se při pádu uhodil do hlavy a zemřel. Verze, kdo střet vyprovokoval, se ale různí. Policie Martina Odložila obvinila z těžkého ublížení na zdraví. Soud jej nepravomocně poslal na čtyři roky do vězení, ale než o případu stačil rozhodnout odvolací soud, udělil mu prezident Václav Havel - jemuž dělala Věra Čáslavská poradce - milost.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy