Hrad má nového mluvčího. Ovčáčkovi pomáhá Novák, převzal agendu kolem Mynáře

tok tok
30. 7. 2019 14:59
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček má na tiskovém oddělení Pražského hradu novou posilu. Je jí bývalý mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Zastupovat bude hlavně Kancelář prezidenta republiky, kterou vede Vratislav Mynář. Upozornil na to deník Blesk. "Kancelář prezidenta republiky vykonává řadu zajímavých činností, což si žádalo speciální přístup," vysvětlil Blesku rozhodnutí Ovčáček.
Vít Novák v roce 2017 ještě jako mluvčí Prahy 10.
Vít Novák v roce 2017 ještě jako mluvčí Prahy 10. | Foto: ČT24

"Budu pomáhat s komunikací, která se týká Kanceláře prezidenta republiky jako úřadu," řekl Novák serveru iRozhlas.cz.

Ovčáčkovi tedy zbude více času na zastupování prezidenta Miloše Zemana. "Plně se mohu věnovat komunikaci práce a stanovisek prezidenta republiky. Dělba práce ku prospěchu veřejnosti," řekl mluvčí.

Mezi Novákovy první úkoly u nového zaměstnavatele patřilo například provádění novinářů lánskou oborou nebo organizace prohlídky katedrály sv. Víta po požáru pařížské Notre-Dame, během které Mynář mluvil o zabezpečení pražské památky proti ohni, informoval Blesk.

Kancelář prezidenta republiky se od osoby hradního mluvčího Ovčáčka vzdálila už loni na podzim, kdy si založila vlastní Twitter i Facebook. Mynář tehdy Aktuálně.cz sdělil, že nejde o reakci na Ovčáčkovo vystupování. Nový účet informuje hlavně o dění na Pražském hradě. "Realizace návrhu je výsledkem kolektivní práce v kanceláři s cílem rozšířit informační službu veřejnosti," řekl Mynář.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy