K mimořáným komunálním volbám v sedmi obcích přišly dvě třetiny voličů

Domácí Domácí
6. 11. 2016 7:01
O polovinu vyšší procento voličů než při posledních řádných komunálních volbách přišlo volit v náhradních volbách, které se uskutečnily tento víkend v šesti obcích a jedné městské části. Zatímco předloni v říjnu jich přišlo volit 44 procent, nyní byla účast 67procentní. Volby se konaly jen v sobotu, od 7 do 22 hodin, a nejrychleji byly výsledky sečteny v Bradáčově na Táborsku, 34 minut po zavření volebních místností. V poslední obci, Hradci na Českobudějovicku, to trvalo rovné tři hodiny. Tam byla také nejvyšší volební účast a přišlo 87 procent oprávněných voličů. Nejméně jich přišlo v Praze - Nedvězí, a to 45 procent. Největší byl Josefov na Karlovarsku s necelými 400 obyvateli.
ilustrační snímek
ilustrační snímek | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 9 minutami

Kancléř Mynář se v Pekingu setkal s čínským vicepremiérem

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se ve čtvrtek v Pekingu setkal s jedním z čínských vicepremiérů Chu Čchun-chuem. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína, podle které Chu Čchun-chu ocenil návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru jako důkaz "hlubokého přátelství české vlády a lidu".

Chu Čchun-chu je čínským vicepremiérem zodpovědným za zemědělství, vodohospodářství, obchod a cestovní ruch. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil "silná opatření", která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy