K mimořáným komunálním volbám v sedmi obcích přišly dvě třetiny voličů

Domácí Domácí
6. 11. 2016 7:01
O polovinu vyšší procento voličů než při posledních řádných komunálních volbách přišlo volit v náhradních volbách, které se uskutečnily tento víkend v šesti obcích a jedné městské části. Zatímco předloni v říjnu jich přišlo volit 44 procent, nyní byla účast 67procentní. Volby se konaly jen v sobotu, od 7 do 22 hodin, a nejrychleji byly výsledky sečteny v Bradáčově na Táborsku, 34 minut po zavření volebních místností. V poslední obci, Hradci na Českobudějovicku, to trvalo rovné tři hodiny. Tam byla také nejvyšší volební účast a přišlo 87 procent oprávněných voličů. Nejméně jich přišlo v Praze - Nedvězí, a to 45 procent. Největší byl Josefov na Karlovarsku s necelými 400 obyvateli.
ilustrační snímek
ilustrační snímek | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy