Julínkův mluvčí Cikrt si odbyl premiéru moderátora Z1

Simona Holecová
1. 9. 2009 22:10
Cikrt si do Interview Z1 pozval ředitele gymnázia PORG Václava Klause mladšího
Tomáš Cikrt v křesle moderátora Interview Z1
Tomáš Cikrt v křesle moderátora Interview Z1 | Foto: Jan Langer

Praha - Někdejší mluvčí ministra zdravotnictví Tomáš Cikrt má za sebou premiéru v křesle moderátora televizní debaty.

Odbyl si ji v úterý po deváté hodině večerní na zpravodajské stanici Z1, kde vystřídal v roli tazatele Barboru Tachecí, která přešla na televizi Prima.

Zatímco Tachecí byla známa svým ostrým stylem a vytrvalostí (hostům pokládala stejnou otázku klidně několikrát, dokud je nepřiměla odpovědět k věci), Cikrt zvolil žoviální polohu a otázky, které by spíše než hlavní večerní diskusi zpravodajského kanálu slušely nějakému tomu "pohodovému rádiu".

Prvním hostem Tomáše Cikrta byl Václav Klaus mladší, ředitel gymnázia PORG. Špičkového ústavu, který se v tabulkách poměřující kvalitu školy dostává pravidelně na přední místa.

Cikrt a jeho host, Václav Klaus mladší.
Cikrt a jeho host, Václav Klaus mladší. | Foto: Jan Langer

Cikrt debatu začal tím, že o Klausovi řekl několik pikantérií. Že má rád heavy metal, rád chodí po horách, nejradši pobývá v Peci pod Sněžkou a jeho oblíbeným hrdinou byl "ten plešatý ze Sedmi statečných. To se mu vyhnulo, narozdíl od nás dalších smrtelníků," zažertoval v úvodu Cikrt v narážce na svůj skrovnější vlasový porost.

Další otázky si Cikrt, který v době, kdy byl mluvčím, proslul napomínáním novinářů a radami, na co se mají raději ptát, odvodil od této nesmrtelné kovbojky. Klaus tak například měl říci, co by ho přimělo "vytáhnout kolty".

V den, kdy Ústavní soud rozhodl, že odloží rozhodnutí o vypsání předčasných voleb, které vydal Klausův otec (prezident Václav Klaus), odpovídal ředitel na otázky, jestli se těšíval jako dítě do školy. "Měli jste to se vší parádou? Kytičky, maminka, možná i tatínek?" vyzvídal Cikrt. "A do školy jste chodil rád?"

Koho mohla tato debata potěšit, budou studenti PORG. Jejich ředitel přiznal, že ve škole nebyl zrovna nejpilnější student.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy