Julínkův mluvčí Cikrt si odbyl premiéru moderátora Z1

Simona Holecová
1. 9. 2009 22:10
Cikrt si do Interview Z1 pozval ředitele gymnázia PORG Václava Klause mladšího
Tomáš Cikrt v křesle moderátora Interview Z1
Tomáš Cikrt v křesle moderátora Interview Z1 | Foto: Jan Langer

Praha - Někdejší mluvčí ministra zdravotnictví Tomáš Cikrt má za sebou premiéru v křesle moderátora televizní debaty.

Odbyl si ji v úterý po deváté hodině večerní na zpravodajské stanici Z1, kde vystřídal v roli tazatele Barboru Tachecí, která přešla na televizi Prima.

Zatímco Tachecí byla známa svým ostrým stylem a vytrvalostí (hostům pokládala stejnou otázku klidně několikrát, dokud je nepřiměla odpovědět k věci), Cikrt zvolil žoviální polohu a otázky, které by spíše než hlavní večerní diskusi zpravodajského kanálu slušely nějakému tomu "pohodovému rádiu".

Prvním hostem Tomáše Cikrta byl Václav Klaus mladší, ředitel gymnázia PORG. Špičkového ústavu, který se v tabulkách poměřující kvalitu školy dostává pravidelně na přední místa.

Cikrt a jeho host, Václav Klaus mladší.
Cikrt a jeho host, Václav Klaus mladší. | Foto: Jan Langer

Cikrt debatu začal tím, že o Klausovi řekl několik pikantérií. Že má rád heavy metal, rád chodí po horách, nejradši pobývá v Peci pod Sněžkou a jeho oblíbeným hrdinou byl "ten plešatý ze Sedmi statečných. To se mu vyhnulo, narozdíl od nás dalších smrtelníků," zažertoval v úvodu Cikrt v narážce na svůj skrovnější vlasový porost.

Další otázky si Cikrt, který v době, kdy byl mluvčím, proslul napomínáním novinářů a radami, na co se mají raději ptát, odvodil od této nesmrtelné kovbojky. Klaus tak například měl říci, co by ho přimělo "vytáhnout kolty".

V den, kdy Ústavní soud rozhodl, že odloží rozhodnutí o vypsání předčasných voleb, které vydal Klausův otec (prezident Václav Klaus), odpovídal ředitel na otázky, jestli se těšíval jako dítě do školy. "Měli jste to se vší parádou? Kytičky, maminka, možná i tatínek?" vyzvídal Cikrt. "A do školy jste chodil rád?"

Koho mohla tato debata potěšit, budou studenti PORG. Jejich ředitel přiznal, že ve škole nebyl zrovna nejpilnější student.

 

Právě se děje

Další zprávy