JUDr. Cyril Svoboda (KDU-ČSL)

16. 1. 2009 14:00
Přečtěte si stručný životopis Cyrila Svobody
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Narodil se 24. 11. 1956 v Praze. Je ženatý a s manželkou Věnceslavou, která pracuje jako lékařka. Společně mají čtyři syny - Vojtěcha, Václava, Radima a Norberta.

Do lidové strany vstoupil v listopadu 1995, o čtyři roky později byl byl zvolen jejím prvním místopředsedou. V letech 2001-2003 byl předsedou strany.

Foto: Aktuálně.cz

ZPĚT na grafiku Nové vlády Mirka Topolánka

Rád sportuje - věnuje se běhání, lyžování, plavání a cyklistice. Ještě radši posedí s knížkou. Hovoří anglicky, francouzsky, rusky, pasivně švédsky.

Vzdělání:

1972 - 1976 - Gymnázium v Libni
1976 - 1980 - Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Zaměstnání:

odborný referent ve státním podniku Transgas (září 1980 - červenec 1983)
státní notář (červenec 1983 - únor 1990)
poradce místopředsedy a poté předsedy federální vlády ČR pro problematiku lidských práv, restitucí a vztahů mezi státem a církvemi (únor 1990 - červenec 1992)
místopředseda Legislativní rady české vlády (červenec 1992 - červenec 1998)
náměstek ministra spravedlnosti (1992 - 1996)
náměstek ministra zahraničních věcí, hlavní vyjednavač pro EU (červenec 1996 - leden 1998)
ministr vnitra v Tošovského vládě (leden 1998 - červenec 1998)
poslanec (poprvé zvolen v roce 1998, mandát poté dvakrát obhájil)
ministr zahraničních věcí (2002-2006)
šéf legislativní rady vlády (od ledna 2007)
ministr pro místní rozvoj (od ledna 2009)
 

Právě se děje

před 41 minutami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy