Jste normální? reaguje Janouškův advokát na obchod s Mynářem

Radek Nohl Radek Nohl
5. 1. 2015 18:46
Právník Vít Široký se odmítl s reportérem Aktuálně.cz bavit o prodeji strašnické vily, kterou od něj za 5,5 milionu korun koupil hradní kancléř Vratislav Mynář.
Advokát Vít Široký (vlevo) u soudu s Romanem Janouškem.
Advokát Vít Široký (vlevo) u soudu s Romanem Janouškem. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vlivný pražský advokát Vít Široký prodal před několika týdny vilu ve Strašnicích. Dvoupatrový prvorepublikový dům od něj koupil kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář, který sice obchod pro bulvární deník Blesk potvrdil, tajil ale cenu a také to, od koho nakupoval.

Deník Aktuálně.cz však detaily obchodu získal ze smlouvy na katastru nemovitostí. A když se chtěl aktérů přeptat na další podrobnosti, narazil.

Mynář nezvedal telefon a právník Široký, který zastupuje mimo jiné i vězněného podnikatele Romana Janouška, odmítl cokoliv komentovat. A navrch se na reportéra obořil. "Jste normální?" zaútočil podrážděně.

Aktuálně.cz: Můžete říci podrobnosti o prodeji vily ve Strašnicích, kterou od vás koupil Vratislav Mynář?

Vít Široký: Já nevím, od koho ty informace máte, kde jste vzal kupní smlouvu. Já nikomu žádné informace tohoto druhu nepodávám.

A.cz: Kupní smlouvu jsme získali jako běžný občan na katastru nemovitostí.

Dobře vám tak. Tak jako běžný občan zjistěte něco dalšího.

A.cz: Takže nemůžete sdělit třeba informaci, zda byl pan Mynář jediným zájemcem?

Proč bych ji měl podávat? Kde žijete? Proč bych vám měl podávat nějaké informace o sobě? Jste normální? Tohle mi přijde naprosto absurdní a já k tomu žádné informace podávat nebudu.

 

Právě se děje

před 38 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy