Mimořádná zpráva

Jste normální? reaguje Janouškův advokát na obchod s Mynářem

Radek Nohl Radek Nohl
5. 1. 2015 18:46
Právník Vít Široký se odmítl s reportérem Aktuálně.cz bavit o prodeji strašnické vily, kterou od něj za 5,5 milionu korun koupil hradní kancléř Vratislav Mynář.
Advokát Vít Široký (vlevo) u soudu s Romanem Janouškem.
Advokát Vít Široký (vlevo) u soudu s Romanem Janouškem. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vlivný pražský advokát Vít Široký prodal před několika týdny vilu ve Strašnicích. Dvoupatrový prvorepublikový dům od něj koupil kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář, který sice obchod pro bulvární deník Blesk potvrdil, tajil ale cenu a také to, od koho nakupoval.

Deník Aktuálně.cz však detaily obchodu získal ze smlouvy na katastru nemovitostí. A když se chtěl aktérů přeptat na další podrobnosti, narazil.

Mynář nezvedal telefon a právník Široký, který zastupuje mimo jiné i vězněného podnikatele Romana Janouška, odmítl cokoliv komentovat. A navrch se na reportéra obořil. "Jste normální?" zaútočil podrážděně.

Aktuálně.cz: Můžete říci podrobnosti o prodeji vily ve Strašnicích, kterou od vás koupil Vratislav Mynář?

Vít Široký: Já nevím, od koho ty informace máte, kde jste vzal kupní smlouvu. Já nikomu žádné informace tohoto druhu nepodávám.

A.cz: Kupní smlouvu jsme získali jako běžný občan na katastru nemovitostí.

Dobře vám tak. Tak jako běžný občan zjistěte něco dalšího.

A.cz: Takže nemůžete sdělit třeba informaci, zda byl pan Mynář jediným zájemcem?

Proč bych ji měl podávat? Kde žijete? Proč bych vám měl podávat nějaké informace o sobě? Jste normální? Tohle mi přijde naprosto absurdní a já k tomu žádné informace podávat nebudu.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Volby by nyní vyhrálo ANO s 23,5 pct hlasů. Koalice Spolu by byla na druhém místě s 21,5 pct a předstihla by o půl pct Piráty se STAN, zjistilo CVVM.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty, odbavila nejméně lidí za 25 let

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.

Skupina podotkla, že tento stav významně ovlivnil také služby odbavení cestujících i letadel, které poskytuje dceřiná společnost Czech Airlines Handling. Pokles provozu i částečná nejistota na trhu se pak dotkly i segmentu údržby letadel, kterou zajišťuje Czech Airlines Technics. Pražské letiště v roce 2020 odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je nejméně za posledních 25 let.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy