Babiš by rád viděl na Hradě Jourovou. Je distingovaná a byla neprávem ve vězení, vysvětluje

Domácí Domácí
20. 5. 2016 14:28
Jako možného kandidáta na prezidentské křeslo by šéf hnutí ANO Andrej Babiš viděl eurokomisařku Věru Jourovou. O možné kandidatuře však s Jourovou ještě nehovořil. Zároveň také Babiš vyvrátil spekulace o tom, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na vzájemné podpoře ve volbách.
Věra Jourová.
Věra Jourová. | Foto: ČTK

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš by jako kandidáta na post prezidenta rád viděl eurokomisařku Věru Jourovou. Informaci o možné kandidatuře Babiš prozradil ve Studiu Blesk. "Ještě jsem s ní nemluvil. To mě tak jako napadlo," dodal.

Podle něj je Jourová dáma, která má za sebou silný životní příběh. "Já si myslím, že dobrým kandidátem by mohla být Věra Jourová. Je to distingovaná dáma, seděla ve vězení neprávem. Je to skvělý lidský příběh,“ zdůvodnil ministr financí.

"Je to příliš čerstvé, důvěry pana Babiše si vážím. Zatím je předčasné se k tomu s určitostí vyjádřit. Navíc mandát v Komisi mi končí až v roce 2019, mám tu hodně rozdělané práce," sdělila serveru iDnes.cz eurokomisařka.

Zároveň Babiš odmítl, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na oboustranné předvolební podpoře. "Údajně jsem řekl, že nebudeme stavět kandidáta - to není pravda. My určitě v rámci hnutí, když to přijde na pořad dne, tak kandidáta postavíme. Na první dobrou vidím dvě osoby, které by mohly být kandidáty na prezidenta," prozradil Andrej Babiš pro server Blesk.

Dříve se předseda hnutí ANO vyjádřil, že možným kandidátem na post prezidenta by mohl být ministr obrany Martin Stropnický.

Jestli se stanu eurokomisařkou, příští týden skončím ve vedení hnutí ANO a složím i mandát ve sněmovně, říká Věra Jourová. Nevěří, že hnutí ANO nemá pro komunální volby v Praze volební program. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 27 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy