Babiš by rád viděl na Hradě Jourovou. Je distingovaná a byla neprávem ve vězení, vysvětluje

Domácí Domácí
20. 5. 2016 14:28
Jako možného kandidáta na prezidentské křeslo by šéf hnutí ANO Andrej Babiš viděl eurokomisařku Věru Jourovou. O možné kandidatuře však s Jourovou ještě nehovořil. Zároveň také Babiš vyvrátil spekulace o tom, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na vzájemné podpoře ve volbách.
Věra Jourová.
Věra Jourová. | Foto: ČTK

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš by jako kandidáta na post prezidenta rád viděl eurokomisařku Věru Jourovou. Informaci o možné kandidatuře Babiš prozradil ve Studiu Blesk. "Ještě jsem s ní nemluvil. To mě tak jako napadlo," dodal.

Podle něj je Jourová dáma, která má za sebou silný životní příběh. "Já si myslím, že dobrým kandidátem by mohla být Věra Jourová. Je to distingovaná dáma, seděla ve vězení neprávem. Je to skvělý lidský příběh,“ zdůvodnil ministr financí.

"Je to příliš čerstvé, důvěry pana Babiše si vážím. Zatím je předčasné se k tomu s určitostí vyjádřit. Navíc mandát v Komisi mi končí až v roce 2019, mám tu hodně rozdělané práce," sdělila serveru iDnes.cz eurokomisařka.

Zároveň Babiš odmítl, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na oboustranné předvolební podpoře. "Údajně jsem řekl, že nebudeme stavět kandidáta - to není pravda. My určitě v rámci hnutí, když to přijde na pořad dne, tak kandidáta postavíme. Na první dobrou vidím dvě osoby, které by mohly být kandidáty na prezidenta," prozradil Andrej Babiš pro server Blesk.

Dříve se předseda hnutí ANO vyjádřil, že možným kandidátem na post prezidenta by mohl být ministr obrany Martin Stropnický.

Jestli se stanu eurokomisařkou, příští týden skončím ve vedení hnutí ANO a složím i mandát ve sněmovně, říká Věra Jourová. Nevěří, že hnutí ANO nemá pro komunální volby v Praze volební program. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 9 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy