Babiš by rád viděl na Hradě Jourovou. Je distingovaná a byla neprávem ve vězení, vysvětluje

Domácí Domácí
20. 5. 2016 14:28
Jako možného kandidáta na prezidentské křeslo by šéf hnutí ANO Andrej Babiš viděl eurokomisařku Věru Jourovou. O možné kandidatuře však s Jourovou ještě nehovořil. Zároveň také Babiš vyvrátil spekulace o tom, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na vzájemné podpoře ve volbách.
Věra Jourová.
Věra Jourová. | Foto: ČTK

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš by jako kandidáta na post prezidenta rád viděl eurokomisařku Věru Jourovou. Informaci o možné kandidatuře Babiš prozradil ve Studiu Blesk. "Ještě jsem s ní nemluvil. To mě tak jako napadlo," dodal.

Podle něj je Jourová dáma, která má za sebou silný životní příběh. "Já si myslím, že dobrým kandidátem by mohla být Věra Jourová. Je to distingovaná dáma, seděla ve vězení neprávem. Je to skvělý lidský příběh,“ zdůvodnil ministr financí.

"Je to příliš čerstvé, důvěry pana Babiše si vážím. Zatím je předčasné se k tomu s určitostí vyjádřit. Navíc mandát v Komisi mi končí až v roce 2019, mám tu hodně rozdělané práce," sdělila serveru iDnes.cz eurokomisařka.

Zároveň Babiš odmítl, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na oboustranné předvolební podpoře. "Údajně jsem řekl, že nebudeme stavět kandidáta - to není pravda. My určitě v rámci hnutí, když to přijde na pořad dne, tak kandidáta postavíme. Na první dobrou vidím dvě osoby, které by mohly být kandidáty na prezidenta," prozradil Andrej Babiš pro server Blesk.

Dříve se předseda hnutí ANO vyjádřil, že možným kandidátem na post prezidenta by mohl být ministr obrany Martin Stropnický.

Jestli se stanu eurokomisařkou, příští týden skončím ve vedení hnutí ANO a složím i mandát ve sněmovně, říká Věra Jourová. Nevěří, že hnutí ANO nemá pro komunální volby v Praze volební program. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 57 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy