Babiš by rád viděl na Hradě Jourovou. Je distingovaná a byla neprávem ve vězení, vysvětluje

Domácí Domácí
20. 5. 2016 14:28
Jako možného kandidáta na prezidentské křeslo by šéf hnutí ANO Andrej Babiš viděl eurokomisařku Věru Jourovou. O možné kandidatuře však s Jourovou ještě nehovořil. Zároveň také Babiš vyvrátil spekulace o tom, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na vzájemné podpoře ve volbách.
Věra Jourová.
Věra Jourová. | Foto: ČTK

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš by jako kandidáta na post prezidenta rád viděl eurokomisařku Věru Jourovou. Informaci o možné kandidatuře Babiš prozradil ve Studiu Blesk. "Ještě jsem s ní nemluvil. To mě tak jako napadlo," dodal.

Podle něj je Jourová dáma, která má za sebou silný životní příběh. "Já si myslím, že dobrým kandidátem by mohla být Věra Jourová. Je to distingovaná dáma, seděla ve vězení neprávem. Je to skvělý lidský příběh,“ zdůvodnil ministr financí.

"Je to příliš čerstvé, důvěry pana Babiše si vážím. Zatím je předčasné se k tomu s určitostí vyjádřit. Navíc mandát v Komisi mi končí až v roce 2019, mám tu hodně rozdělané práce," sdělila serveru iDnes.cz eurokomisařka.

Zároveň Babiš odmítl, že by se s prezidentem Milošem Zemanem dohodli na oboustranné předvolební podpoře. "Údajně jsem řekl, že nebudeme stavět kandidáta - to není pravda. My určitě v rámci hnutí, když to přijde na pořad dne, tak kandidáta postavíme. Na první dobrou vidím dvě osoby, které by mohly být kandidáty na prezidenta," prozradil Andrej Babiš pro server Blesk.

Dříve se předseda hnutí ANO vyjádřil, že možným kandidátem na post prezidenta by mohl být ministr obrany Martin Stropnický.

Jestli se stanu eurokomisařkou, příští týden skončím ve vedení hnutí ANO a složím i mandát ve sněmovně, říká Věra Jourová. Nevěří, že hnutí ANO nemá pro komunální volby v Praze volební program. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy